US...

US...

  • US...

Bu iki harften oluşan kelime, biz insanoğluna bahşedilen yegâne yetenek, akıl. Sonlarına nokta koyup okumayın başka anlam çıkar.
 
U.S. (United States) ürünü Hollywood filmlerindeki süper kahramanları arıyor gözlerimiz son bir kaç aydan beri. Hani şu dünyanın başına sürekli gelen büyük felâketleri savuşturan yürekli Amerikan kahramanlarını (!).
 
Uzaylıların istilasından canı pahasına bizi kurtaran devlet başkanlarından tutun da eski Vietnam gazisi, küskün savaş pilotlarına kadar yıllardır gözümüze soka soka bilinç altımıza yerleştirilen U.S. kahramanları.
 
Her gittiği ülkeye barışı ve refahı getiren Coni’ler ve onların güçlü silahları, hiç birisi gözle görülemeyecek kadar küçük bir düşmanı alt edemiyor.
 
Silahlar artık hiç bir işe yaramıyorlar. Ölümcül bombalar, son model uçaklar, insanlığı mikron boyutundaki bir virüse karşı savunamıyorlar.
 
Değişiyor dünya, çok büyük bir devrimin eşiğinde. Artık ne klasik ticari ilişkiler, siyaset, dinler, yönetimler ayakta kalamayacak. Bilime, akla yatırım yapanlar yeni bir geleceğin sahipleri olacaklar.
 
 

Zafer Memet


Ετικέτες: Koronavirüs, Dünya, Akıl, Din, Bilim