Türk-Yunan rekabeti için sol ne diyor? Gümülcine’de tartışılacak...

Türk-Yunan rekabeti için sol ne diyor? Gümülcine’de tartışılacak...

  • Türk-Yunan rekabeti için sol ne diyor? Gümülcine’de tartışılacak...

26 Şubat Çarşamba, Gümülcine İşçi Merkezi’nde
 
Son günlerde gündemi en çok meşgul eden konulardan birisi de Ege’de, Doğu Akdeniz’de ve Kıbrıs’ta süren Türk-Yunan gerginliği...
 
Peki sol bu konuda ne diyor?
 
Yeni Sol Akım (NAR) ve Komünist Kurtuluş Gençliği (nKA), bu konuyu tartışmaya açıyor ve “Deniz Hukuku, Münhasır Ekonomik Bölge (MEB) ve Jeostratejik Rekabetler: Komşu ülkelerle, mültecilerle ve göçmenlerle bizi ayıran bir şey var mı?” başlıklı bir panel düzenliyor.
 
Tiken’in haberine göre, Doğu Makedonya-Trakya Eyalet Meclis Üyesi Thodoris Perentidis, NAR Merkez Komite Üyesi Panayotis Mavroidis ve nKA Selanik (Thessaloniki) Bürosu Üyesi Nikos Çolakis’in konuşmacı olarak katılacağı, ayrıca Özgür Askerler Ağı “Spartaküs”ün temsilcisinin de söz alacağı panel, 26 Ocak Çarşamba günü saat 18:00’de Gümülcine İşçi Merkezi’nde (Eski REX Sineması yanı) gerçekleşecek.
 
Etkinlik sonrasında ise Gümülcine’de Savaş Karşıtı, Göçmenlerle-Mültecilerle de dayanışacak bir girişimin kurulabilirliği tartışılacak.
 
Panel halka açık olup, giriş ücretsizdir.
Ετικέτες: Batı Trakya, Gümülcine, Yeni Sol Akım, Thodoris Perentidis, Panayotis Mavroidis, Nikos Çolakis, Yunanistan, Türkiye, Ege, Kıbrıs, MEB, Doğu Akdeniz