Süpermarkete gitmek için SMS attı, 60km uzakta yakalandı

Süpermarkete gitmek için SMS attı, 60km uzakta yakalandı

  • Süpermarkete gitmek için SMS attı, 60km uzakta yakalandı

Yunanistan genelinde ihlaller 766 olarak kaydedilirken, kesilen cezaların 160’ı aştığı bildiriliyor
 
Koronavirüsün yayılmasını önlemek için alınan sokağa çıkmayı kısıtlama uygulaması kapsamında polis kontrolleri Yunanistan genelinde sıkı bir şekilde devam ediyor.
 
Dün itibarıyle ülke genelinde ihlaller 766 olarak kaydedilirken, kesilen cezaların 160’ı aştığı bildiriliyor. Bunların arasında kısıtlamayı delmek için çeşitli yöntemleri deneyenlerin de olduğu belirtiliyor.
 
Tiken’in aktardığına göre, Sakız (Hios) adasında bir vatandaş sokakta dolaşırken polislerin kendisine yaklaştığını gördü. O anda 13033’e mesaj göndermeye girişti ama geç kalmıştı.
 
Bir diğer vatandaş ise, spor yapmak için mesaj göndermişti, ancak evinden 20 km uzakta yakalanınca cezayı yemekten kurtulmadı.
 
Benzer vakalar sadece yayalarda değil, sürücülerde de görüldü. Bunlardan en ilginci, süpermarkete gitmek üzere mesaj atmış olan bir vatandaşın evinden 60 kilometre uzakta yakalanmasıydı.
 
Son olarak aracında kendisinin dışında daha 2 kişi olan (uygulamaya göre bir araçta en fazla 2 kişi olmalı), üstelik hiçbirinin üzerinde kimliği olmayan bir sürücü de ceza yedi.


Ετικέτες: Yunanistan, Koronavirüs, Sokağa Çıkma Yasağı