Resmi İskeçe Müftülüğü’nden açıklama: Askerimiz ve ordumuz için dua ediyoruz!

Resmi İskeçe Müftülüğü’nden açıklama: Askerimiz ve ordumuz için dua ediyoruz!

  • Resmi İskeçe Müftülüğü’nden açıklama: Askerimiz ve ordumuz için dua ediyoruz!

İskeçe (Ksanthi) Müftülüğü’nden ilginç açıklama
 
Son günlerde sık sık özel hayatıyla ulusal basının gündemine gelen Bilal Karahalil’in Müftü Naibi olarak atandığı resmî İskeçe Müftülüğü, Evros’taki mülteci kriziyle ilgili ilginç bir açıklama yayınlandı.
 
“Vatanımız [mültecileri] kabul etmeyi ve ağırlamayı iyi bildiğini ispatlamıştır. Bugün ise ‘bu işin de bir sınırı var’ demeyi de bildiğini ispatlıyor” cümleleriyle başlayan açıklama, şöyle devam ediyor:
 
“Polisimiz ve ordumuz, görevini yerine getiriyor ve din farkı gözetmeksizin tüm [Batı] Trakya sakinlerini koruyor. Hayatımızı, namusumuzu, malvarlığımızı koruyor. Tanrıya onları kutsamaları için dua ediyoruz. Diğer yandan savaşlar vesilesiyle mülteci olmaya zorlanmış olan insanlarımız için de dua ediyoruz. Yunan sınırları aynı zamanda Avrupa’nın da sınırlarıdır. Avrupa, uluslararası yasaların öngördüğü çerçevede mültecilerin güvenli bir sığınak bulmaları için harekete geçmeli. Yunanistan göçmen krizinin patlamasıyla birlikte, başka hiçbir kimse ilgilenmezken, elinden gelenin fazlasını yapmıştır.”


Ετικέτες: Mülteciler, Batı Trakya, İskeçe, İskeçe Müftülüğü, Bilal Karahalil, Yunanistan