Önder Mümin: Yunanistan’ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini reddetmiyorum

Önder Mümin: Yunanistan’ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini reddetmiyorum

  • Önder Mümin: Yunanistan’ın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini reddetmiyorum

Vasilis Mavridis: Konu kapanmıştır!
 
Doğu Makedonya – Trakya Bölge Belediyeleri Birliği (PED) Yürütme Kurulu, Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı Önder Mümin’in Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin Bursa Şubesi’nin etkinliğinde yaptığı ve bir haftadır Yunanistan gündemini meşgul eden konuşmasıyla ilgili “konunun kapandığı”nı bildirdi.
 
Tiken’in aktardığına göre, ERT Komotini radyosuna konuşan Bölge Belediyeler Birliği Başkanı ve Kumçiftliği (Orestiada) Belediye Başkanı Vasilis Mavridis, konuyla ilgili olarak, “Konu Yürütme Kurulu’nda görüşüldü, meslektaşımız, sunduğu yazılı bildiriyle açık ve net bir şekilde ülkenin toprak bütünlüğünü ve egemenlik haklarını kesinlikle reddetmediğini bildirdi. Kendisi Yunanlı Müslüman bir belediye başkanı, meslektaşımız, ve iki dinî cemaatin bir arada uyum içerisinde yaşaması için mücadele ediyor. Yaptığı açıklamalardan sonra, bizim için herhangi bir sorun kalmadı” şeklinde konuştu.
 
“Meslektaşımızın sözleri çarpıtıldı” diyen Mavridis, “konuşmasında tüm bölge belediye başkanları gibi kendisinin de bölgemizin iyiliği için mücadele ettiğini, Anayasaya ve kanunlura sonsuz saygı duyduğunu belirtti” ifadelerine yer verdi.


Ετικέτες: Batı Trakya, Yassıköy Belediyesi, Önder Mümin, Doğu Makedonya – Trakya Bölge Belediyeleri Birliği, Vasilis Mavridis