Kozlukebir Belediyesi’nde halk pazarları gerçekleşmeye devam edecek

Kozlukebir Belediyesi’nde halk pazarları gerçekleşmeye devam edecek

  • Kozlukebir Belediyesi’nde halk pazarları gerçekleşmeye devam edecek

Kozlukebir (Arriana) Belediyesi, 31 Mart 2020’ye kadar halk pazarlarının “halkın temel ihtiyaçlarını karşılama amacıyla alınan önlemler eşliğinde düzenleneceğini” duyurdu.
 
Belediye tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:
 
«HALKIMIZIN BİLGİSİNE SUNULUR
 
COVID-19 virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla 18.03.2020 - 31.03.2020 tarihleri arasında Bakanlık kararıyla hükümetin belirlediği özel işletme ve işyererinin çalışması geçici olarak durdurulmuştur.Bu kanun, Belediyemiz çerçevesinde hizmet veren işletmeler için de geçerlidir.
 
Belediyemiz içinde Karacaoğlan,Sirkeli ve Kozlukebir köylerinde gerçekleşen halk pazarları, Sivil Savunma Bakanlığının getirmiş olduğu kanun ve kurallar çerçevesinde halkımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 18.03.2020 - 31.03.2020 tarihleri arasında önlemler eşliğinde düzenlenecektir.
 
Buna göre :
 
-Halk pazarlarında yer alacak satıcıların ve üreticilerin, Kozlukebir Belediyesinden yasal izin belgelerinin olması ve temel ürünler kategorisinde yer almaları gerekmektedir.
 
-Temizlik ve kişisel bakım ürünleri satan satıcıların, daha önceden de bu halk pazarlarında satış yeri almış olmaları gerekmektedir.
 
-Satıcıların aralarında sekiz 8 metre mesafe olması gerekmektedir.
 
-Satıcılar, hükümetin almış olduğu önleyici tedbirler ve kurallar çerçevesinde satışlarını gerçekleştirmeleri, kendilerinin ve tüketici sağlığını düşünerek bu kurallara uymaları gerekmektedir.»


Ετικέτες: Batı Trakya, Rodop, Kozlukebir, Kozlukebir Belediyesi, Rıdvan Ahmet, Halk Pazarı