Korona Virüs Batı Trakya’dan geçti

Korona Virüs Batı Trakya’dan geçti

  • Korona Virüs Batı Trakya’dan geçti

KAKANIN ŞAKASI
 
Kırmahalle’de mahallebaşı dediğimiz yerde karşılaştım kendisiyle. Kısa boylu, yusyuvarlak bir yaratık, hızlı hızlı yürürken bir tırtılı andırıyor, küçücük bacakları zor görünüyordu. Aynen resmedildiği gibiydi Korona Virüs. Onu hemen tanıdım.
 
-Ooo, Batı Trakya’ya hoş geldiniz.
 
-Hayır hayır, kalmaya gelmedim, sadece buradan geçiyordum.
 
Rahat bir nefes aldığımı göstermemeye çalıştım. Sonra ölümcül bir virus te olsa, ona karşı nezaketi elden bırakmadım.
 
-Hiç olmazsa bir acı kahvemizi için de ondan sonra gidin.
 
-Acele ediyorum. Geç kaldım.
 
-Hayrola. Nereye yollandınız böyle?
 
-Erdoğan’ın ülkesine.
 
-Türkiye’ye mi?
 
-Hayır, Erdoğan’ın ülkesine.
 
-Aynı değil mi?
 
-Türkiye, Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkesi. Ben Erdoğan’ın ülkesine gidiyorum.
 
Korona virus inatçılığını göstererek ününü doğruluyordu. Daha fazla ısrar etmekten vazgeçtim. Ama şunu hafiften bir alaya alayım dedim.
 
-Niye bu kadar acele ediyorsunuz Erdoğan’ın ülkesine gitmekte, Erdoğan’a bulaşmak mı istiyorsunuz?
 
-Ben korona virüs olarak insanlarda ayrım yapmam. Erdoğan’ın da sırası gelecek. Ama acele edişimin nedeni başka.
 
-Neymiş o?
 
-Ben, Putin’in Erdoğan’a hediyesiyim. Beni ona son Moskova ziyaretinde hediye etmişti. Moskova’dan Ankara’ya konvoy halinde hep birlikte çekilmiştik. Ama ben yolu şaşırdım ve konvoydan koptum. Reyiz Ankara’ya vardığında Türk halkına müjdeyi verdi: “Size korona virüsü getirdim” dedi. Benim konvoydan ayrı düştüğümü ve hâlâ Ukrayna’da bulunduğumu bilmiyordu. Korona virüsü getirdim diyordu, ama salgın nerede? Daha bir korona vakası bile kayda geçmemişti. Onun için acele ediyorum, Reyiz benim yüzümden bir kez daha yalancı çıkmasın diye. Ukrayna’dan Bulgaristan’a geçtim, oradan Makaz’dan Yunanistan’ın Batı Trakya’sına. Yarın kısmet olursa Ankara’da olacağım. Hayırlısıyla yarın orada korona virüs salgını başlatıyorum. Bana müsaade.
 
Bunları söyleyip gözden uzaklaştı. Nitekim sonraki gün Türkiye’de ilk korona virüs vakasının tespit edildiği ilan edildi. Reyiz doğru söylemiş, vaat ettiği gibi korona virüsü Türkiye’ye getirmişti.
 
Şimdi Türkler, salgının Müslüman için şehadet olduğunu yeniden hatırlayacaklardı. Biz korona virüs salgınından şahadete erişirken, aynı şahadet mertebesini Reyiz’e de tez elden ihsan etmesi için Allah’a dua edeceğiz. Reyiz, bir şehitler tepesini tek başına dolduracak kadar büyüktür.
 
13/3/2020
 

İbram Onsunoğlu 


Ετικέτες: Mizah, Batı Trakya, Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs