TOÇEK perde açıyor: “Bana Bir Şeyhler Oluyor”

TOÇEK perde açıyor: “Bana Bir Şeyhler Oluyor”

  • TOÇEK perde açıyor: “Bana Bir Şeyhler Oluyor”

Tohum-Çekirdek Tiyatro Topluluğu (TOÇEK), Yılmaz Erdoğan’ın “Bana Bir Şeyhler Oluyor” adlı tiyatro oyununu sahneye koymaya hazırlanıyor.
 
TOÇEK yönetmeni Şükran Raif, yeni oyunla ilgili olarak “Aslında biz sayın Yılmaz Erdoğan’ı da burada ağırlamak istiyorduk. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Güzel bir ekiple çalıştık. Bu yıl ekibimize ilk kez katılan dört oyuncumuz var. Tijen Hasan, Samet Ali, Seval Hüseyin ve Yaşar Hasan’ı bu yıl sahnede izleyeceğiz. Bu yılki oyun aslında ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizle doğrudan alakalı. Ekonomik kriz döneminde ailesi için mucizeleri borsada arayan bir adamın hikayesi. Varını yoğunu borsaya yatıran ve orada her şeyini kaybeden bir insanın yaşadığı hikaye. Oyunun kahramanı Hilmi Duran’a benzer birçok adam yaşar yaşadığımız mahallelerde. Halim selim, süklüm püklüm, girdiği hiçbir işte dikiş tutturamamış, bütün umudunu piyangoya, talih oyunlarına, at yarışlarına, bir yerlerden çıkıp gelecek bir mucizeye ve en önemlisi serbest piyasada olup bitenlere bağlamış adamlar. Trajikomik bir hikaye aslında” dedi. 

Tiyatro severleri oyunu izlemek için beklediklerini dile getiren Şükran Raif, 20 Nisan’da perde açacaklarını söyledi. Oyun 20 Nisan’ın yanı sıra 21 ve 22 Nisan tarihlerinde de Gümülcine’deki REX salonunda saat 20:30’da seyirciyle buluşacak. 

Oyunda rol alacak oyuncular şöyle: Sebahattin Gasil, Öznur Mehmet, Rıdvan Durhan, Erdem Ahmet, Tijen Hasan, Yaşar Hasan, Turgut Molla, Gamze Berber, Samet Halil, Seval Hüseyin ve Vildan Yusuf. Ses ve ışıkta ise Barış Sali görev alıyor. 


Ετικέτες: Batı Trakya, Tiyatro, TOÇEK