Suudi Arabistan’da kumar skandalı... Kabe imamı da kumar masasında

Suudi Arabistan’da kumar skandalı... Kabe imamı da kumar masasında

  • Suudi Arabistan’da kumar skandalı... Kabe imamı da kumar masasında

Suudi Arabistan’da 4 bin kişilik “İskambil Şampiyona”sı, İslam dünyasında tepkilere neden oldu. Kabe İmamı da kumar oynayanlar arasında görüldü.
 
Suudi Arabistan’ın başkenti ve en büyük şehri Riyad’da, Arap Yarımadası bölgelerinde “baloot” oyunu olarak bilinen, “İskambil Şampiyonası” düzenlendi. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Amerika ziyaretinde Orta Doğu’yu yeni bir Avrupa yapacakları söylemişti. 4 bini aşkın yarışmacının katıldığı şampiyona, Müslüman dünyasından da tepki gösterildi. Apex Sergi ve Konferans Merkezinde düzenlenen şampiyonaya katılan 4 bin 112 kişi büyük ödül için yarıştı.
 
Dereceye girenlerden; birinciye 500 bin, ikinciye 250 bin, üçüncüye 150 bin, dördüncüye ise 100 bin Suudi Riyali verildi. Kutsal topraklarda düzenlenen iskambil turnuvası tepkileri de beraberinde getirdi.
 
 
Kabe imamı da kumar oynadı
 
Suudi Arabistan’da ilk kez Kabe imamı olarak tayin olunan siyah tenli İmam Adil el Kelbani de İskambil Şampiyonasına katıldı. Kelbani’nin oyun masasında elinde kâğıtlarla fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması, “turnuvanın meşrulaştırılması” çabası şeklinde yorumlandı.


Ετικέτες: Suudi Arabistan, Kumar, Adil el Kelbani