Birlik Listesi’nde muhtarlık açıklaması

Birlik Listesi’nde muhtarlık açıklaması

  • Birlik Listesi’nde muhtarlık açıklaması

Kozlukebir (Arriana) Belediyesi ana muhalefet Birlik Listesi, Kardere (Drimi) köyünde yaşanan muhtarlık sorununun mahkemeye intikali ve sonuçlanması konusunda basın açıklaması yayımladı.


Birlik Listesi Başkanı Eczacı Erdem Hüseyin imzalı yayımlanan açıklama şu şekildedir:


“Değerli Kozlukebir Belediyesi sakinleri.


Bildiğiniz üzere 26 Mayıs 2019 günü gerçekleştirilmiş olan yerel seçimlerde Kardere köyümüzde muhtariyet seçimini BİRLİK LİSTESİ kazanmıştır. Ama maalesef sonuçlar yanlış açıklanmıştır ve muhtariyet Demokratik Güç Listesine geçmiştir.


Bu olayın çözümü için konunun muhataplarına defalarca başvurmamıza rağmen maalesef hiç bir sonuç alamadık.


Unutulmamalıdır ki, bizler hepimiz azınlık mensubu kişileriz. Gönül isterdi ki bu olayın mahkemelere intikal etmeden önce aramızda kardeşçe anlaşarak çözülmesiydi.


6 Kasım 2019 tarihinde Gümülcine Mahkeme Dairesin’de görüşülen Kardere Muhtariyet davasında olayın muhatapları bu yanlışın düzelmesi için bize yardımcı olacaklarına mahkemede de utanmadan bu yanlışı savunmuşlardır.


Geçen hafta açıklanan mahkeme sonucu itibariyle bu büyük yanlışlık düzeltilmiştir ve adalet yerini bulmuştur.


Kardere halkının sandıktaki iradesi kazanmıştır ve yeni Muhtarlarımız Kardere Köyümüze hayırlı olsun. Unutulmamalıdır ki halkın sandıktaki iradesi her şeyin üzerinde gelir.


Bizler BİRLİK LİSTESİ olarak ilk günden itibaren her zaman doğruları savunduk ve savunmaya da devam edeceğiz.


Bazı çevrelerce bizim oylarımıza sahip çıkamadığımız eleştirileri yapılmaktaydı. Bu mahkeme kararı oylarımızı sonuna kadar savunduğumuzun en büyük ispatıdır. Yanlışı savunmak, yalan söylemek ve bile bile Kul Hakkı yemek, hem siyasi hayatta hem de özel hayatta dinimizce de “HARAMDIR”.


NE KİMSENİN HAKKINI YERİZ NEDE HAKKIMIZI YEDİRTİRİZ


Saygılarımla...”Ετικέτες: Batı Trakya, Kozlukebir Belediyesi, Erdem Hüseyin, Rodop, Kardere