İnciler

İnciler

  • İnciler

Türkiye gibi bir ülkede öteden beri büyük sorunlar yaşayan burjuva demokrasisi koşullarında RT Erdoğan melek olsaydı, 20 yıl iktidarda kaldıktan sonra “günah” ve yolsuzluk içinde boğulurdu. Bu adam ülkesini sevseydi ve onda zerre kadar vicdan olsaydı, çoktan istifa edip kenara çekilirdi. Diğerleri yanında halk içinde yol açtığı korkunç kutuplaşma ve kutuplar arasında gelişen düşmanca derin duygular, onun sonunun nasıl olacağını da gösteriyor.
 
***
 
Türkiye’nin içinde başarısızlıktan sonra Suriye cephesi. Suriye cephesinde başarısızlıktan sonra Libya cephesi. Libya cephesindeki başarısızlıktan sonra...
 
Aman, bizim tarafa bakmaya başladı galiba, delinin aklına taş getirmeyeyim, başımızı yarar.
 
***
 
Pek yakında bir Yunan-Türk savaşı patlak verebilir. Ama bu savaş ne Kıbrıs’ta, ne Ege Denizi’nde, ne Türkiye’nin Ege kıyılarında, ne de Yunanistan’ın Batı Trakya’sında yürütülecektir. Son Türk-Yunan savaşı, iki ülke ve halkının uzağında Libya’da olacaktır.
 
***
 
ABD tarafından öldürülen İŞİD lideri Bagdadî’nin yerine geçen kişinin İrak’tan Türkmen kökenli SELBİ olduğu iddia ediliyor.
 
Bir soydaşın İŞİD lideri koltuğuna oturması, göğüslerimizi kabarttı. AKP iktidarıyla çok daha verimli bir işbirliğine gidilecektir kuşkusuz. Libya’ya savaşmaya gönderilecek asker sorunu da böylece yoluna girmiş oluyor. Libya’da desteklediğimiz Sarrac’ın da Türk kökenli olduğunu biliyor muydunuz? İngilterenin yeni başbakanının Türk olduğunu bilmeyen yok. Amerika’da da, oradaki Fethullah Gülen Hocaefendi sayesinde, pek yakında benzeri bir gelişme bekliyoruz.
 
Yunanistan kıskançlıktan çatlasın!   
 
***
 
Bir Nakşibendi şeyhini öldürmüşler. Allah taksiratını affetsin. Katili de yakalanmış.
 
Türkiye’de mantar gibi dinî tarikatler bitiyor, alıştık artık. Daha alışamadığımız, medyanın yazdığına göre, öldürülen bu şeyhin, aynı zamanda Norşin Medresesi başmüderrisi olması. Anlayamadığımız, Türk eğitim sisteminde MEDRESE adında eğitim kurumları, MÜDERRİS diye adlandırılan eğitimciler mi varmış?
 
Türkiye’yi AFGANİSTAN’a dönüştürmek için TALİBAN mı yetiştiriyormuş bu medreseler?
 
***
 
Gülen Cemaatine atfedilenler, daha işin başında mantık sınırlarını zorlamaya başladığı ve gittikçe bir hezeyana ve toplu bir psikoza dönüştüğü için, sonunda senin de bu akıma sürüklenip katılmaman hiç te kolay değildi.
 
21/1/2020
 

İbram Onsunoğlu


Ετικέτες: Türkiye, Mizah