İdadiye, okullar arası geri dönüşüm yarışmasına katıldı

İdadiye, okullar arası geri dönüşüm yarışmasına katıldı

  • İdadiye, okullar arası geri dönüşüm yarışmasına katıldı

İdadiye Azınlık İlkokulu, okullar arası geri dönüşüm yarışmasına katıldı. Okul Aile Birliği tarafından yapılan açıklama şöyle:
 
«İdadiye 1. Azınlık ilkokulu, okullar arası geri dönüşüm yarışmasına başlamıştır.
 
22 ocak 2020 Çarşamba günü Βelediye Βaşkanı  sn. Garanis ile Belediye Başkan Yardımcısı Levent İsmail ve meclis üyesi Rıdvan Mollaisa, ayrıca followgreen platformu yöneticileri  ve Rodop ili Eğitim Müfettişi sn. Konstandinidis Marinos okulumuzu ziyaret edip geri dönüşüm etkinliğini resmen başlatmıştır. Okul müdürümüz Serdar Mehmet’in de dediği gibi “artık yeşil okul olmaya ilk adımı resmen attık”. Bu etkinliğin sorumlusu öğretmenimiz Rıdvan Deli Hasanın bizzat ilgilendiği bu etkinlikte, okulumuz geri dönüşüm konusunda her gün daha bilinçli hareket edecektir. Aile birliği olarak da süreci başından beri takip edip teşvik ettiğimizi ve desteklediğimizi ve de bunun gibi yakında daha birçok etkinlikler ile geleceğimiz olan çocukları bu doğrultuda yönlendireceğimizi kamu oyunun bilgisine sunarız.
 
Okulumuzun çocukları katıldığımız bu yarışmada kağıt, alüminyum ve pil geri dönüşümü için müthiş bir yarışmaya da adım attılar. Bu okullararası yarışmada, eğitim yılının sonuna kadar Followgreen platformunun okulumuza yerleştirdiği geri dönüşüm kutularının her 10-15 günde bir belediye temizlik hizmetlerince boşaltılması sonucunda, geri dönüştürmeye verilen maddelerin kilogramları yarışmanın sonucunu direk etkileyen faktör olacaktır. Dolayısı ile ne kadar çok kağıt, alüminyum ve pil geri dönüştürürsek o kadar çok puan alacağız. Daha detaylı bilgileri followgreen.gr adresinde bulabilirsiniz. 
 
Biz, Aile Birliği olarak, herkesi  followgreen.gr adresine üye olup oradan puanlar toplamaya ve de o puanları eğitim yılı sonuna kadar her ay çocuklara bağışlamaya davet ediyoruz. Ne kadar çok puan o kadar çok ödül. Çocuklarımız; ödüllerin de olduğu müthiş keyifli bir yarışa girmiştir ve bu desteklenmeli. Bu girişim, çocuklarımız için bilinçli ve sağlıklı bir geleceği de hedeflemektedir.»


Ετικέτες: Batı Trakya, İdadiye İlkokulu, Doğa, Geri Dönüşüm