GÖZÜ AÇ OLAN DOYMAZ, “AÇ AYI OYNAMAZ”

GÖZÜ AÇ OLAN DOYMAZ, “AÇ AYI OYNAMAZ”

  • GÖZÜ AÇ OLAN DOYMAZ, “AÇ AYI OYNAMAZ”

KAKANIN ŞAKASI
 
ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ
bizde bu slogan yerine şu slogan
GÖZÜ AÇ OLAN DOYMAZ, “AÇ AYI OYNAMAZ”
 
Levent Sadık Ahmet, gazeteci Abdülhalim Dede’den (TRAKYA’NIN SESİ’nden) 50 bin evro tazminat istemiş. Vay canına! İnsan utanır sıkılır yahu!
 
TL olarak 300.000 eder. Dünya liderimiz Büyük Reyiz, Kılıçdaroğlu’ndan bu kadar tazminat talep edemiyor. Ne demek yani, bizim dünkü kızan kendini Büyük Reyiz’den bile daha büyük mü görüyor? Apaçık hakarettir bu Reyiz’imizin şahsına, onu küçük düşürmektir.
 
Abdülhalim, kendini sevgili İŞİD’imizin Orta Doğu’daki esir pazarında satsa o kadar para etmez.
 
Ama Levent davayı kaybetmiş. Kaybeder tabii. Tazminat davasını yanlış yerde açarsan elbette kaybedersin. Türkiye’de açmalıydı, orada mutlaka kazanırdı. Bak, Reyiz hiç kaybediyor mu?
 
Abdülhalim hiç kurulmasın. Zira rekor bende. Sadık Ahmet ailesi benden (TİKEN’den) 60 bin evro tazminat istiyor. Anası danası 20’şer binden çarpı 3, eder 60 bin. Bereket diğer akrabaları, torunları falan listeye eklemeyi unutmuşlar, yoksa bizimkisi Hara Nikopulu’yu bile beş geçecekti.
 
Yeri gelmişken size bir bilmece. Levent ile Hara arasındaki benzerlikler, ikisinin de azınlık medyasından rekor düzeyde tazminat istemesi dışında daha başka 3 benzerlik ve ayrıca 3 fark nedir? Kolaylık olsun diye 3 farktan 1’ini ifşa ediyoruz: Azınlık kamuoyu olarak Hara’ya daha az, Levent’e ise çok daha fazla öfkeliyiz. Diğerlerini siz bulun.
 
Şimdi mebus İlhan Ahmet ve Levent Sadık Ahmet’in tazminat davaları için uydurduğumuz sloganı burada, haykırabiliriz: GÖZÜ AÇ OLAN DOYMAZ – “AÇ AYI OYNAMAZ”!
 
(Tırnak içine koyduğumuz bölüm, rahmetli Sadık Sadık Ahmet’ten alıntıdır. Halil Haki İLERİ gazetesinde onu Mehmet Koca’nın deyimiyle “sünnet vurguncusu” olarak nitelendirdiğinde, o kendine hayvanî bir benzetmeyi uygun görerek AÇ AYI OYNAMAZ diye yanıt veriyor ve Haki’yi kıçının üstüne oturtuyordu. O günden beri Azınlık yetiştirdiği ayıları doyuruncaya kadar beslemeye başlamıştır. Böylece ayılar rahat etti, ama Azınlığın başı belaya girdi. Zira bu ayılar doymak bilmiyor, yedikçe daha çok istiyorlar. Bunlara para yetişir mi?)
 
Levent için bir kötü haber de Evren (Azınlıkça) cephesinden. Atina’daki Yargıtay Gümülcine’de Levent lehinde verilen mahkeme kararını bozdu ve Evren yeniden yargılanacak, yani Levent tazminat paralarına konamıyor. Yargıtay, durumun sıkışıkmış, bu tazminat paralarına ihtiyacın varmış, hiç hesap etmeden karar veriyor.
 
Ama Levent’e öldürücü vuruşu yapan, Tütüncüler Kooperatifi oldu. Kooperatif, Ana Vatan’ın bize allayıp pullayıp ta hediye ettiği merhum liderimizin oğlunu evlatlık edinircesine onu menajer olarak kadrosuna bağlamıştı. Ekonomik kriz nedeniyle ancak 580 evro (3.500 TL kadar) aylıkla, çerez parası sayılır, ama Allah onun bereketini versin. Siz şimdi bu noktada yine yukarıdaki sloganımızı hatırlayıp haykırabilirsiniz: GÖZÜ AÇ OLAN DOYMAZ – “AÇ AYI OYNAMAZ”!
 
Ne yapmış beğenirsiniz Kooperatif? Levent’i azledip ona maaş vermeyi sonlandırmış. Tamam, azlettin, anladık, ama üstüne bir de maaşı kesmek ne demek! Levent, tütüncülerden aldığı maaşla yeni bir PORCHE araba parası bile denkleyememiş.
 
Zor durumlar. Süleyman Demirel de rahmetli oldu, nurlar içinde yatsın, mekanı cennet bahçelerinden bir köşe olsun. O da öldü ve çok zor durumlar.
 
Abdülhalim Dede mahkeme haberini Levent’in bir tank önünde çıkmış fotoğraf eşliğinde vermiş. Neyi ima ediyordu acaba? Levent, Reyiz’in izniyle Libya’ya silah ticaretine başladı mı demek istiyor? Bizim aklımıza ilk o geldi. Ama bu konuyla ilgili bir başka habere ulaşamadık. Silah ticaret bürosunun açılış töreni ne zaman yapılmış, Gümülcine başkonsolosu törene katılıp bir konuşma yapmış mı, öğrenemedik.
 
Siz, Batıtrakyalı Türkler olarak dua adiniz, Sadık Ahmet hanedanı bu yakınlarda görüşülecek olan benim aleyhimdeki tazminat davalarını kazansın da cebine biraz daha para girsin ve rahat bir nefes alsın. Zira GÖZÜ AÇ OLAN DOYMAZ – “AÇ AYI OYNAMAZ”!
 
16/1/2020
 

İbram Onsunoğlu


Ετικέτες: Batı Trakya, Levent Sadık Ahmet, Abdülhalim Dede, Evren Dede, Basın Davaları, İfade Özgürlüğü