YALAOGLU BOŞ KALEYE GOL ATIYOR, KOCA KAPI’NIN TAKIMI NE YAPIYOR?

YALAOGLU BOŞ KALEYE GOL ATIYOR, KOCA KAPI’NIN TAKIMI NE YAPIYOR?

  • YALAOGLU BOŞ KALEYE GOL ATIYOR, KOCA KAPI’NIN TAKIMI NE YAPIYOR?

KARAÇALI
 
 
İskeçeli avukat Stergios Yalaoglu bir gol daha attı, “yanmüftüler” olarak adlandırdığı “seçilmiş müftülerin” boş kalesine. Ama yalnız onlara değil, aynı zamanda, dolaylı da olsa, Takım’a, Danışma Kurulu’na, DEB’e, Koca Kapı’nın Azınlık içindeki kadrosuna da gol attı. Sonra, azınlık milletvekilleri ve belediye başkanlarının da rahatını bozarak, onları tavır almaya davet ediyor, böylece onlara da bir gol atıyor.
 
Yalaoglu, “VIA Diplomasy” sitesinde yayımlanan “Παραμουφτήδες–Πολιτικοί με θρησκευτική περιβολή και ξένα χρήματα” (Yanmüftüler –Dinî kılıklı ve yabancı paralı siyasetçiler) başlıklı son makalesinde TRT’de çıkan söyleşilerindeki iddiaları yüzünden Ahmet Mete ve İbrahim Şerif’e vermiş veriştirmiş. Sanırım bu onun benzer içerikli ve suçlayıcı 4üncü makalesi. Daha öncekiler yanıtsız kalmıştı, Yalaoglu’nu cesaretlendirerek, bu da her halde yanıtsız kalacaktır, onu daha saldırgan ve sert olması için daha da cesaretlendirerek. Takım ve genel olarak Koca Kapı kadrosu, Yalaoglu’na karşı savunma yapmadan onun tek kale oynamasına ve Koca Kapı’nın boş kalan azınlık kalesine rahatça gol atmasına müsaade ediyor.
 
Bu duruma daha önce dikkati çekmiş ve azınlık politikacılarını Yalaoglu’na ağzının payını verecek makaleler yazmaya davet etmiştik. Tabiî kimsenin hatırlatmasına ve çağrıda bulunmasına gerek yoktu. Normal koşullarda Yalaoglu’na yanıt vermek ve onu susturmak için onlarca kişi sıraya girmeli ve birbirleriyle yarış etmeliydi. Ama bunun yerine azınlık politikacıları ve Koca Kapı kadrosu dut yemiş bülbül gibi suskun. ABD elçiliğinin yeni gizli raporlarına göre 15 milyonu aşmış harcamalara yazık.
 
Özel nedenler yüzünden özellikle mebus İlhan Ahmet’i uygun gördüğümüzü ilan etmiştik, hatta onu harekete geçirmek için biraz tahrik bile etmiştik. Ama o hiç oralı bile olmadı, hasırın altına saklanmayı tercih etti. Yoksa Yalaoglu’nun kulağına da “Seninle aynı mücadeleyi veriyoruz” diye mi fısıldadı diye düşünmeye kadar uzanıyorum. Bana hayal gücün tutulmuyor demeyin, ben realist ve gerçekçi bir insanım.
 
Tabiî bazı seçilmişlerin “Benim seçilmemde Koca Kapı’nın desteği mi oldu ki!” diye tepki gösterip, “Desteklenen kişiler üstlensin Yalaoglu’nu.” dedikleri kulağımıza kadar geldi. Yine bazı seçilememişler, “Beni Koca Kapı seçtirmedi. Seçtirdiği kişilere başvursun, bana değil.” diyorlarmış. İlhan Ahmet’in “Koca Kapı bana destek olmadı, köstek koydu” yakınmaları dar arkadaş çevresinden taşıp bizim kulağımıza kadar geldi.
 
Ne bekliyorlar yani, anlamıyorum. Dışişleri bakanı Çavuşoğlu’nu mu? O mu kalkıp Yalaoglu’yla muhatap olsun?
 
Şimdi bazılarınız, “Aga, ama sen de çok oluyorsun! Sağa sola eleştiri yönelteceğine Yalaoglu’na ağzının payını vermeyi sen kendin niye üstlenmiyorsun?” diyebilirsiniz. Tamam, ama ben Takım’ın kadrosunda değilim ki. Kadro dışı kalmışken, kafama esti diye Takım için nasıl sahaya inip top koşturabilirim? Olmaz öyle şey. Hükmen mağlubiyete yol açarım.
 
5/1/2020
 

İbram Onsunoğlu


Ετικέτες: Mizah, Batı Trakya, Seçilmiş Müftüler, Ahmet Mete, İbrahim Şerif, İlhan Ahmet, Stergios Yalaoğlu