Pavlopoulos ve Miçotakis’ten Türkiye mesajı

Pavlopoulos ve Miçotakis’ten Türkiye mesajı

  • Pavlopoulos ve Miçotakis’ten Türkiye mesajı

Miçotakis: “Egemenlik haklarımıza yönelik herhangi bir iddiayı savuşturacak caydırıcı kapasiteye sahibiz”
 
Yunanistan’da geleneksel yeni yıl kutlamaları için Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos ve Başbakan Kiriakos Miçotakis başta olmak üzere siyasi liderler, milletvekilleri ve ordu komutanları bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Pavlopoulos’un ev sahipliğinde yapılan geleneksel kutlamada, Türkiye’ye dönük dikkat çeken ifadeler kullanıldı.
 
Sputnik’in haberine göre, Cumhurbaşkanı Pavlopoulos, Ankara’ya “Hiç kimse Yunanistan’ın uluslararası ve Avrupa hukukunun garantisi altındaki haklarından zerre kadar taviz vermesini beklemesin” mesajını verdi. Bir uyarıda da bulunan Pavlopoulos, Yunanistan’ın her türlü tehdide karşı hazırlıklı olduğunu, birlik içinde tehditlere karşı koyacaklarını belirtti.
 
 
“Jeopolitik zorluklar bizim gözümüzü korkutmaz”
 
Başbakan Kiriakos Miçotakis de yeni yıl nedeniyle verdiği mesajda, Yunanistan’ın yoluna çıkan her türlü engelin üstesinden gelebileceğini belirtti.
 
Türkiye’nin Ege ve Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini hatırlatan ve bunları “provokasyon” olarak niteleyen Miçotakis, “Jeopolitik zorluklar bizim gözümüzü korkutmaz. Hukuk bizim yanımızda. Güçlü müttefiklerimiz var. Egemenlik haklarımıza yönelik herhangi bir iddiayı savuşturacak caydırıcı kapasiteye sahibiz” dedi.


Ετικέτες: Yunanistan, Türkiye, Kiryakos Miçotakis, Prokopis Pavlopoulos, Ege, Akdeniz