Fofi’den Türkiye ve Erdoğan çıkışı: “Bedelini ağır öder!”

Fofi’den Türkiye ve Erdoğan çıkışı: “Bedelini ağır öder!”

  • Fofi’den Türkiye ve Erdoğan çıkışı: “Bedelini ağır öder!”

Parti liderlerinin Türkiye’ye karşı toplanmasını önerdi
 
Değişim Hareketi (KİNAL) lideri Fofi Gennimata, partisinin Merkez Komite toplantısında Türkiye ve Erdoğan’a yüklendi.
 
Tiken’in aktardığına göre, Türk saldırganlığına karşı ülkenin Uluslararası Hukuk’tan kaynaklanan egemenlik haklarını savunmak için millî birlik ve kararlılık çağrısında bulunan Gennimata, “Egemenlik haklarımızı korumak, sınırlarımızı ve toprak bütünlüğümüzü savunmak bizim için yaşamsal önem arz etmekte. Kesinlikle aşılmayacak kırmızı çizgilerimizi oluşturmakta” dedi.
 
KİNAL lideri, sözlerini “Yeterince geri adım attık. Prespes anlaşmasında ülke olarak geri adım attık, mülteciler konusunda anahtarları sn. Erdoğan’a verdik... Buraya kadar. Her kim ki bizim yasal egemenlik haklarımızı çiğnemek için şiddet kullanırsa, bunun bedelini çok ağır ödeyenceğini şimdiden bilmeli” diye sürdürdü.
 
Ankara’nın Libya hükümetiyle yaptığı anlaşmanın Türk tehdidini ve saldırganlığını artırdığını belirten Gennimata, parti liderlerinin bu konu hakkında bir araya gelip hem Türkiye’ye, hem de Yunanistan’ın müttefiklerine karşı birlik ve kararlılık mesajı vermesi gerektiğini bildirdi.
 
AB zirvesinin kararını olumlu karşıladığını ancak bu kararın yetersiz olduğunu belirten Gennimata, Türkiye’nin Ege ve Akdeniz’de Yunanistan’ın egemenliğini reddetmeye devam ettiği taktirde yaptırımlara gidilmesini de eklemeleri gerektiğini söyledi.


Ετικέτες: Yunanistan, Türkiye, Ege, Akdeniz, Fofi Gennimata, KİNAL