Takım oturacak, ama zamana ihtiyaç var

Takım oturacak, ama zamana ihtiyaç var

  • Takım oturacak, ama zamana ihtiyaç var

► Uzun zaman sonra Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni bir teftişe gideyim, bakalım durum nedir dedim. Baktım asayiş berkemal, en genci altmışyedisinde delikanlılar çaylarını kahvelerini önlerine almışlar Türkiye’nin Suriye’ye 30 kilometre mi, 40 kilometre mi girdiğini tartışıyorlar.
 
Emekli maaşlarına yapılan kesintiler sonrası kendilerine girenin boyutunu hesaplamak yerine...
 
Haktır.
 
 
► Gençler Birliği demişken, yahu biz eskisi yaşlı maşlı diye karşı çıkıyorduk ama en azından, üniversiteli çömezleri andırsa da, bir giyim kuşam tarzı vardı. Bu yeni gelen başkan ne yahu? Çok mu aramışlar bunu?
 
Adam patronun huzurunda ceketinin düğmesini ilikliyor, göbeğinin alt kısmı kelimenin tam anlamıyla duruma isyan ediyor.
 
Biri de çıkıp Yapma yavrucum, yapma evladım, Mustafa Aliçavuş abinden hiç mi ders almadın onca yıldır, büyükse örtmeye çalışmayacaksın, bırakacaksın Allah’ın gördüğünü kul da görsün! diye uyarmıyor mu bu kardeşimizi?
 
 
► Bu arada çınarın altında yellenirken masum Anadolu çocuklarının ölüme gönderilmesini destekleyen açıklamalar çıkaran Cengiz Ömer de saçlarını boyatmış...
 
Beraber yürüdük biz bu yollarda diye türküler söylediği Fetoculara mı, yoksa ne olduğunu tam anlayamadığı PYD’lilere mi kızdı da tepki olarak saçını boyattı bilemiyorum. Ama kesin olan bir şey varsa yeni saçlarının tam IŞİD’ci saçı olduğu...
 
 
► Kamber’siz düğün olmaz der eskiler. Bizim memlekette de Metios Efendi’siz Cumhuriyet Bayramı kutlanmaz, kutlanamaz, kutlanması teklif dahi edilemez elbette.
 
Fakat bu sefer gördük ki, bizimkilerin Simeon Soltaridis’den boşalan yabancı kontenjanını doldurmak üzere Drama’dan transfer ettikleri Pavlos Efendi, gördüğü ilgi ile Metios Efendi’nin pabucunu dama atacak.
 
Benden duymuş olmayın ama yakında Metios Efendi’nin de Ben bu dönme dolabı çevirenin ta... diye küfrettiğine şahit olursanız, bilin ki sebebi Pavlos’tur.
 
Aynısı Falcao transferinden sonra Belhanda’nın da başına gelmedi mi? Oradan biliyorum.
 
 
► Bir kez daha şahit oldum ki, düşkün dedemiz de, az sonra bıçak altına yatırılacağına aldırmadan sahibinin elinden bir parça daha ot kemirmek için koşan kurbanlık Koç gibi maşallah!
 
 
► Çipras her ne kadar Şeriat’ı kaldırdıysa da, Cumhuriyet Bayramı’nda kendimizi pek de salmamamız açısından olacak, fotoğraf çektirirken hep haremlik-selamlık çektirildi.
 
Yani Şeriat henüz tam olarak kalkmadı, rahat olabilirsiniz.
 
 
► Bir erkek, ereksiyon ve direksiyon hakimiyetini kaybetmişse ondan korkacaksın arkadaş. Ben onu bilir, onu söylerim. Hadi hayırlı traşlar!
 
 

B.


Ετικέτες: Batı Trakya, Azınlık, Mizah, Gümülcine Türk Gençler Birliği, Türkiye, Hristos Metios, Cengiz Ömer