Miçotakis bizi kavgaya davet etmiş; daveti kabûlümüzdür!

Miçotakis bizi kavgaya davet etmiş; daveti kabûlümüzdür!

  • Miçotakis bizi kavgaya davet etmiş; daveti kabûlümüzdür!

Başbakan Kiryakos Miçotakis, Uluslararası Selanik Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada, bizler için çoktandır kapanmış olan Batı Trakya’da altın çıkarılması meselesini yeniden açtı.
 
Yatırımlar adı altında süslediği altın çıkarma meselesi hakkında, Miçotakis şöyle dedi:
 
“Danıştay’ın olumlu kararlarına rağmen üç yıl boyunca raflarda kalan Eldorado Gold ile ilgili üç karara imza atıldı. Şirketle, yerel toplumun da onay vermesi durumunda, Batı Trakya’ya yapılacak yatırımla ilgili sözleşmenin de revize edilmesini görüşüyoruz. Projenin toplam değeri 1 milyar evro’nun üzerinde. Projenin hayata geçiriliş aşamasında 1.900 kişi, tamamlanmasından sonra da yaklaşık 1.000 kişiye iş imkanı sunulacak”.
 
Miçotakis’in ülküdaşının yönettiği Brezilya’da Amazon ormanları yanarken, kapitalistlerin daha fazla kâr hırsı için Dünya’mıza her geçen gün ölümler inerken... bu yıkıma sessiz kalarak biz de ortak olmayacağız!
 
Miçotakis’ten öncekiler denediler; ağızlarının payını aldılar.
 
Miçotakis de denemeye kalkarsa, o da ağzının payını alacaktır!
 
Ormanlarımızı, denizlerimizi, doğamızı... Miçotakislerin ve bilimum yaşam düşmanı kapitalistlerin daha çok kazanması uğruna fedâ etmeyeceğiz!
 
“Yatırımlar”ını da, altın şirketlerini de, “iş sahalarını” da alıp def olup gitsin!
 
Yok gitmeyip, illa da bizim topraklarımızdan altın çıkarmakta ayak diretirse de, vereceğimiz cevap (Nâzım ustanın dizelerinden uyarlayarak!) bellidir:
 
“Miçotakis bizi kavgaya davet etmiş / Daveti kabulümüzdür!”
 
 

Mustafa Çolakali


Ετικέτες: Batı Trakya, Yunanistan, Rodop, Evros, Kiryakos Miçotakis, El Dorado, Altın Madenleri