Gümülcine’de 54 yaşındaki hemşire Tıp fakültesini kazandı

Gümülcine’de 54 yaşındaki hemşire Tıp fakültesini kazandı

  • Gümülcine’de 54 yaşındaki hemşire Tıp fakültesini kazandı

Trakya Dimokritos Üniversitesi’nin Dedeağaç’taki (Alexandrupoli) Tıp Fakültesinde okuyacak
 
Gümülcineli, 54 yaşında ve bir yetişkin erkek annesi olan Lambrini Moshofidu, meslek lisesi (EPAL) mezunu olarak katıldığı üniversite giriş sınavlarında, Trakya Dimokritos Üniversitesi’nin Dedeağaç’taki Tıp Fakültesini kazandı.
 
Tiken’in haberine göre, ERT radyosunun bölgesel (Gümülcine-Kavala-Kumçiftliği) ortak yayınına katılan Lambrini Moshofidu, “Her insan hayatında Tanrı’nın belirlediği durumlarla karşı karşıya geliyor, bu da bana Tanrı’nın bir armağanıydı, açıkçası beklemiyordum” dedi.
 
İşyerinde kendilerine lise diplomaları olmadığından dolayı bir alt kategoriye indirilecekleri belirtildikten sonra Akşamüzeri Meslek Lisesi’ne (Esperino EPAL) kaydolduğunu söyleyen Moshofidu, her gün 17:30-22:00 arasında burada dersleri takip ettiğini ve en nihayetinde buradan mezun olduktan sonra verdiği üniversite giriş sınavlarında Dedeağaç Tıp Fakültesini kazandığını belirtiyor.
 
Oğlunun da kendisini örnek alarak “Chef” okuluna yazıldığını belirten Moshofidu, “O da hayalinin peşinden gitmeyi istedi. Gitmesini söyledim. Hayallerimizi gerçekleştirmeliyiz. Gerçekleşmeleri için çaba göstermeliyiz. Diyebilelim ki, biz uğraştık!” ifadelerini kullanıyor.


Ετικέτες: Batı Trakya, Yunanistan, Rodop, Gümülcine