Sararan tırnaklar nasıl beyazlar?

Sararan tırnaklar nasıl beyazlar?

  • Sararan tırnaklar nasıl beyazlar?

Sararan tırnaklar için doğal çözümler
 
Sararan tırnaklar farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir. Ancak doğal çözümler sayesinde tırnaklarınızı doğal renklerine döndürebilirsiniz. İşte sararan tırnaklar için doğal çözümleri...
 
Limon: Bu doğal tedavi için tırnaklarınıza bir dilim limon sürmelisiniz. Yanar veya acıtırsa, bir kulak çubuğunu veya pamuk topunu limon suyuna batırabilirsiniz. Daha sonra, limon suyunun 15 dakika boyunca etkisini göstermesine izin verin ve sonra ılık suyla yıkayın. Diğer bir seçenek ise tırnaklarınızı 10 veya 15 dakika limon suyuna batırmak. Daha sonra tırnaklarınızı fırçalayın, suyla yıkayın ve cildin kurumasını önlemek için nemlendirici bir krem uygulayın. Bu doğal çözüm tırnaklarınızın parlamasını da sağlar.
 
Karbonat: Bu en iyi doğal beyazlatıcılardan biridir. Aynı zamanda ellerinizdeki ve ayaklarınızdaki tüm kiri gidermeye yardımcı olacak mükemmel bir eksfolianttır. İlk adım, bir çorba kaşığı zeytinyağı, limon suyu ve karbonatı karıştırmaktır.Ardından, bu karışımı tırnaklarınza sürüp bir fırça ile fırçalayın ve en az 10 dakika bekletin. Sonra suyla temizleyin. Bir iyileşme görene kadar bu işlemi haftada iki kez tekrarlayın.
 
Beyaz sirke veya elma sirkesi: Sirke, sarı tırnakları tedavi etmenin yanı sıra, sağlıklı ve güçlü büyümelerini sağlayan bir üründür. Antifungal özelliklere sahiptir. Buna ek olarak, sarı lekeler ojelerden kaynaklanıyorsa, sirke onları beyazlatabilir. Tek yapmanız gereken, eşit ölçülerde ılık su ve beyaz sirke veya elma sirkesini bir kapta karıştırmaktır. Ardından, ellerinizi veya ayaklarınızı karışımın içinde yaklaşık 15 ila 20 dakika bekletin. Ondan sonra tırnaklarınıza masaj yapın ve bir havluyla kurulayın. Bu tedaviyi ayda en az bir kez tekrarlamalısınız.
 

#


Ετικέτες: Sağlık, Tırnaklar