Çare Hacıosman

Çare Hacıosman

  • Çare Hacıosman

► İnsanımız çok vicdansız vesselam. Mustafa’yla Ayhan’ı “camiye gelmiyorlar” diye eleştiriyor ama seçiyordu, yeni nesil Sirizacılar camiden çıkmıyorlar, buna rağmen onları seçmiyor. Bu ne perhiz, bu ne karnıyarık!
 
► Gönlümüzün adayı Ali Kamber’in de işi götürememesinin ardından, artık tek ümidimiz “çatı adayı” olarak Ahmet Hacıosman. Ona bile razıyız yani!
 
► Özgür’ün destekçileri “oyları böldü” diyerek Ayhan Karayusuf’a kızacaklarına, “Rodopi öksüz kalmasın” diyerek Harito’ya oy veren 1.500 azınlık seçmenini neden yanlarına çekemediklerini düşünsünler.
 
Ayrıca 4 dönem üst-üste seçilmiş ve halihazırda milletvekili olan adam, nasıl oluyor da bir yeniyetmenin oylarını bölüyor, bu neyin kafası anlamadım! 
 
► Asla değişmeyen şeyler: 1) π=3,14; 2) Hüseyin Zeybek’in birinciliği.
 
► “Sözde Ermeni Soykırımı”, “Sözde Pontus Soykırımı” falan derken, sözde gazeteci özde imam, literatürümüze bir de “Sözde solcu SYRİZA” tanımını kazandırdı. Artık kimin solcu olup olmadığını da Halit Eren’in imamları belirliyor güzel yurdumda.
 
► Seçim öncesi Başkonsolos’a iftarlar verip azınlığa ve Türkiye’ye methiyeler düzen, TRT’nin gözümüzün içine içine soktuğu Metios Efendi, seçim sonrası azınlıktan kimseye Eyalet Başkan Yardımcılığı vermedi. Hadi hayırlı tıraşlar.
 
► Barsakçı, Tiken yönetimiyle bana mesaj göndermiş, “Öyle mahlas isimlerle bana atıp tutmasın, bende yarım okka ... var, gelsin karşıma benle ne alıp veremediği varmış anlatsın” demiş.
 
Kendisini “şaka kaldıran” bir arkadaşımız olarak bildiğimizden, iki laf da ben soktum. Bu kadar içerleyeceğini bilsem, yapmazdım. Kusurumu affetsin.
 
Şu an itibaren kendisini iğnelemeyi bıraktığımı belirtirken, son olarak bir hatırlatmada bulunayım: Elini orasına attığına 2 değil de 4 top tutuyorsa (yarım okka) bilmesinde fayda var ki kesin arkasında biri var. Gözlerinden öperim.
 
► Galatasaray taraftarının Falcao’yu beklediği gibi erken seçimi bekliyorum.
 
► Bu sabah bütün kapıları aşındırmasına rağmen milletvekili adayı yapılmayan Ahmet Hacıosman gibi uyandım. Hepinize günaydın.
 
 

B.


Ετικέτες: Mizah, Batı Trakya, Azınlık, Ahmet Hacıosman, Halit Eren