MÜJDE! Azınlıkta da artık her şey çok güzel olacak!

MÜJDE! Azınlıkta da artık her şey çok güzel olacak!

  • MÜJDE! Azınlıkta da artık her şey çok güzel olacak!

KAKANIN ŞAKASI
 
İnanılacak gibi değil, ama gerçek. Bir süredir Azınlık içinde dolaşan ve yaygınlaşan bir söylentiye göre, Koca Kapı, Azınlıktaki 7 Temmuz milletvekili seçimlerine müdahale etmeyecekmiş. Gerçek diyorum, bakınız, bu dedikodular yaygınlaşmış olmasına rağmen hâlâ yalanlanmadı.
 
Şimdi benim bu haberime, bunca yıl talimatla oy kullanarak kazandığınız deneyimden sonra, “olamayacak kadar güzel” deyip önce inanmayacağınızı biliyorum. Ama sizi temin ederim ki, İstanbul’dan sonra artık Batı Trakya’da da her şey çok güzel olacak.
 
Bu yönde başka birçok işaretler daha var. Örneğin seçimler yaklaşmış olduğu halde siz hiç şimdiye dek Azınlıktan bir milletvekili adayının sayın Başkonsolosla çekilmiş özel bir fotoğrafının yayımlandığını gördünüz mü? Batı Trakya’daki tebaaya, eskiden olduğu gibi, “Ana Vatan bana oy vermenizi istiyor, yoksa çok fena olacak” diye mesaj ileten bir aday çıktı mı bugüne dek bu seçimlerde? Bir camide bir aday Cuma namazını Konsolosla birlikte eda ederken görüntülendi mi? Bir iftar sofrasında Başkonsolosun “oylarınızı işte bu yanımdaki adaya veriniz” demek istediği bir görüntü sosyal medyada dağıtıldı mı? (Gerçi Ramazan geçti ama ne önemi var. Amaç propaganda ve dinî duyguları sömürmek olduğunda sanki Ramazanmış gibi özel bir iftar sofrası düzenlemek zor mu ki?)
 
Haydi Başkonsolos olmadı, seçimler için Halit Eren büyüğümüze gidip de onun hayır duasını alan ve elini öpen bir adaya rast geldiniz mi? Hadi Halit Eren olmadı, hiç olmazsa oğullarından biriyle fotoğraf çıkan oldu mu veya amca veya dayı oğlu Çavuşoğlu’yla? Haydi daha açık konuşalım: Bu seçimler için Öte’de, eskiden olduğu gibi, Dayanışma derneklerimize veya MİT’e çağrılıp ta “Bak, oyunu bu adaya vereceksin, haa! Yoksa bir kere daha Türkiye’ye sokulamazsın!” diye kulağı çekilen bir tek azınlık bireyi var mı? Veya buradaki Konsolosluğa çağrılıp ta aynı tehdide maruz kalan? Hayır, hayır, hayır. Böyle şeyler eskiden olurdu, evet, ama şimdi? Bu yukarıda anlattıklarım hep Konsolosluğun ve genel olarak Koca Kapı’nın seçimlere karışmadığının ve karışmayacağının kanıtları. Daha ne istiyorsunuz?
 
Şimdi belki bazı adaylar “benim arkamda Türkiye ve Konsolosluk var” diye propaganda yapabilirler. “Azınlıkta solcular çoğaldı, onların Öte’de Reis’e ayaklarını kırdırtacağım” diye tehdit edebilirler. “Bana oy vermeyenleri sınırda MİT arabası bekliyor” şeklinde işkenceyle sizi korkutabilirler. “Bak, Türkiye’de okuyan oğlunun bursunu kestirmeyeyim!”, “Bak, kızını okuduğu fakülteden attırmayayım!”, “Bak, seni yeniden kara listeye sokmayayım!”, “Bak senin Fethullahçı olduğunu ihbar etmemeyeyim!” diye size şantaj yapabilir, sizi tehdit edebilirler. Onlara inanmayınız ve korkmayınız. Bu şeyler hep eskiden oluyordu, ama bugün olmuyor, çünkü Koca Kapı bu seçimlere müdahale etmeyecek.
 
Onun için tüm Türk Azınlığını hep birlikte sevinmeye ve bayram yapmaya davet ediyorum. Soydaşlar! Bu önümüzdeki seçimlerde istediğiniz milletvekili adayına oyunuzu serbestçe verebilirsiniz. Sakın Ana Vatan’ın talimatını çiğnemiş olmayayım, sonra başıma bela gelmesin diye korkmadan. Oyunuzu kime verirseniz verin, bir yaptırıma uğramanız söz konusu değil. Koca Kapı bir seferlik te olsa Azınlığı serbest bıraktı. Azat edilmiş kuşlar gibi özgürüz. Ne mutlu!
 
Azınlıkta da artık her şey çok güzel olacak!
 
 

İbram Onsunoğlu


Ετικέτες: Batı Trakya, Yunanistan, Türkiye, Seçimler, Mizah