Ali Kamber: Dedikodulara rağbet etmeyin, bana güçlü destek verin, tarihi birlikte yazalım!

Ali Kamber: Dedikodulara rağbet etmeyin, bana güçlü destek verin, tarihi birlikte yazalım!

  • Ali Kamber: Dedikodulara rağbet etmeyin, bana güçlü destek verin, tarihi birlikte yazalım!

Rodop KKE Milletvekili Adayı Ali Hacı Ali (Kamber), son günlerde toplum içerisinde dolaşmaya başlayan “Ali Kamber nasıl olsa seçilecek, başkalarına da oy verelim de azınlıktan 2 vekil çıkaralım” yönündeki provokasyonlara cevap verdi.
 
Sosyal medya hesabında yayınladığı videoyla azınlık seçmenine seslenen Ali Hacı Ali, “Toplum için etmek istediğim mücadele önümde ve bu mücadele için bana fırsat vermenizi istiyorum. Bu fırsatın da şu anda şekillendiğini görüyoruz. Benim gibi başkaları da görüyor. Ancak son dönemlerde kişiler, kurumlar, partiler tarafından yayılan dedikodu ‘Ali Kamber nasıl olsa seçilecek, fazla oy vermeyin, başka tarafa da yüklenin’ yönünde. Bunlara rağbet göstermeyin. Ben ne kadar güçlü bir oyla seçilirsem, o kadar güçlü muhalefet etme imkanım doğacak” dedi.
 
Azınlığın ilk muhasebecisi olan, daha önce Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği başkanlığı da yapmış olan ve toplum içerisinde saygınlığı en üst düzeyde olan Ali Hacı Ali, uzun yıllardır verdiği toplumsal mücadelelerle tanınıyor.


Ετικέτες: Batı Trakya, Rodop, KKE, Seçimler, Ali Kamber