Erhan Mustafa KKE-ML’den aday

Erhan Mustafa KKE-ML’den aday

  • Erhan Mustafa KKE-ML’den aday

7 Temmuz’da gerçekleşecek olan genel seçimlerde, Rodop ilinden Dr. Erhan Mustafa da milletvekili adayı oldu.
 
Yunanistan Komünist Partisi (Marksist-Leninist) listesinde yer alacak olan Dr. Erhan Mustafa’nın yanı sıra, partinin azınlık kökenli bir diğer adayı ise İskeçe (Xanthi) adaylarından Muzaffer Kosoğlu.
 
KKE-ML tarafından yayımlanan basın açıklaması şöyle:
 
«KKE (μ-λ) [Yunanistan Komünist Partisi (Marksist-Leninist)], örgütlenmeyi, direnişi ve mücadeleyi ön saflara çekmek için bu seçimlere katılıyor. Halkımız yanılgıların ve ikileminlerin arasında kalmaması için, yarından sonra haklarımıza yapılan bu vahşi saldırının devamını kimin tarafından gerçekleşeceğinin önemli olmadığını belirtmek için bu seçimlere katılıyoruz. Amerikan ve Avrupalı emperyalistlerin doymaz iştahlarına, kimin daha itaatkar, kimin ülkeyi ve halkını satarak daha iyi hizmet edeceğinin bir anlamı olmadığını açıkça belirtmek istiyoruz.
 
Seçimlerden sonra hükümet hangi parti tarafında kurulursa kurulsun, izlenecek siyaset memorandumlarla (mnimonialarla) gelen kanunlarla ve bu kanunlarını kabullenen “kurtarıcılarımız” tarafında şimdiden belirlenmiştir. AB Komisyon’u ve Avrupalı emperyalist hükümetler tarafından ülkemizin siyaseti şimdiden çizilmiş, “girişimcilik ve kalkınma” adı altında yerli ve yabancı sermaye tarafından, bu yolda onlara canıgönülden hizmet eden Nea Dimokratia, SİRİZA, KİNAL ve diğer burjuva partilerine dikte edilmiştir. Herşeyden önemlisi ise, bu siyasetin ABD ve NATO’lu emperyalistlerin kana bulanmış elleriyle yazılmış olması, savaş çığırtkanlığı içinde, tüm siyasi güçlerin boyun eğmesini beklemeleridir.
 
Bu nedenlerden dolayı, halkımız için tek ikilem, bu seçimlerden, mücadelenin, halk örgütlenmesinin ve başkaldırının kuvetlemiş olarak çıkmak veya çıkmamaktır. Bizim için öncelikli olan, halkın yaşam hakkının savunulması, iş hakkının,  sağlıkta tedviye ulaşımın, eğitimin ve demokrasinin savunulmasıdır.
 
Bu hakların savunulması için KKE (μ-λ) [Yunanistan Komünist Partisi (Marksist-Leninist)] var gücüyle mücadele etmektedir ve bu yönde halkımızı mücadeleye davet eder, seçimlerde desteğinizi bekleriz.
 
Rodop ili adayları:
Maria Lamprou
Erhan Mustafa
 
İskeçe ili adayları:
Maria Antoniadou-Marioli
Elizavet (Veta) Ioannidou
Georgios Kampas
Muzaffer Kosoglou
Stefanos Hatzisavvas»


Ετικέτες: KKE-ML, Sol, Azınlık, Batı Trakya, Rodop, İskeçe, Erhan Mustafa, Muzaffer Kosoğlu