Sığlıkta DEBeleniyoruz

Sığlıkta DEBeleniyoruz

  • Sığlıkta DEBeleniyoruz

► Yaşlı “Gençler Birliği” Başkanımız, Yunanistan’a sığınan 8 Türk askeriyle ilgili Çipras’a “Sen bunların irtica taleplerini kabul ettin” diye ağlanıyor.
 
Biri bi zahmet kendisine iletiversin, Yunanistan’a iltica eden askerlerin irtica gibi bir talepleri yok. O talep başkasının. Başkası anavatanı köktendincilere yurt eyledi.
 
 
► Eyalet Başkanı Hristos Metios seçim öncesi Başkonsolos’a iftar yemeği vererek milli tarihimize geçti. Artık ünlü bestekârımız Tatyos Efendi’den sonra, bir de ünlü siyasetçimiz Metios Efendi var.
 
 
► Milli demişken... Milli partimiz bu seçimlerde de büyük bir başarı göstererek Rodop ve İskeçe’de azınlık oylarının ezici çoğunluğunu alarak, azınlık mensubu birinin (KKE’den İbrahim) Avrupa Parlamentosu’na gitmesini engelledi.
 
Kurulduğundan bu yana başka bi halta yaramadığı gibi, azınlığın temsilci seçmesini engellemekte bir dünya markası olmaya devam ediyor...
 
 
► “Önce Azınlık” milletvekilimiz İlhan Ahmet, Kâmil Sıcakemin’e açtığı davaya yine gitmemiş. Bu kez ise bahanesi her ne kadar avukatının duruşmaya katılamayacak olması ise de, seçim öncesi, Kâmil’e destek vermeye gelen Alevilerce yuhalanmaktan kaçındığı da söylentiler arasında.
 
Kendi açtığı davalara gidip kendi hakkını savunmaktan aciz olan ve işini “avukata” havale eden birinin azınlığın hakkını savunma iddiasında olması da ayrıca komik.
 
Dileriz bir sonraki duruşmada (inşallah) milletvekili olamayacağından ve bahanesi de olamayacağından hazır bulunur ve derdini hakim karşısında anlatır.
 
 
► Ha bu arada ekleyelim: AP seçimlerinde Azınlık mensubu adaylar Yunanistan genelinde Batı Trakya’da aldıkları oyların kat kat fazlasını alırken, DEB Partisinden aday olan tek azınlık mensubu olmayan aday sonuncu geldi.  
 
 
► Bu seçimlerin tek olumlu yönü Ali Kamber’in KKE’den aday olması. Dilerim azınlık oylarının tamamını alır ve seçilir de parlamentoda temsil neymiş öğreniriz.
 
 
► Bu yazı da burada biter. Hoşça kal yurdumunun güzel insanı, her nerede uyuyor ve uyutuluyorsan...
 
 

B.


Ετικέτες: Batı Trakya, Mizah, DEB Partisi, İlhan Ahmet, Kamil Sıcakemin