Cihan İmamoğlu basın mensuplarıyla bir araya geldi

Cihan İmamoğlu basın mensuplarıyla bir araya geldi

  • Cihan İmamoğlu basın mensuplarıyla bir araya geldi

Halihazırda Gümülcine Belediye Başkan Yardımcısı ve Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Meclis Üyesi Adayı Av. Cihan İmamoğlu, 21 Şubat Perşembe akşamı azınlık içerisindeki basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 
Önümüzdeki seçimlerde Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkan Adayı Hristodulos Topsidis’in “Bölgesel Birleşim” listesinden aday olan İmamoğlu, belediye yönetiminden eyalet yönetimine geçme kararını “Hukuk bilgim, donanımım ve belediyecilikten mevcut tecrübemle bu alanda daha geniş bir kesime daha iyi hizmet edeceğimi düşündüğüm için aday oluyorum” diye açıkladı.
 
Eyalet Başkan adayı Topsidis’in Türkiye’de iş dünyasıyla yakın temasları olduğunu belirten İmamoğlu, “Topsidis’in iki sözü beni çok etkiledi. Birincisi, ‘Trakya Avrupa’nın kapısıdır’ sözü, ikicisi ise ‘Var olmak için ancak birlikte olmak gerekiyor’ sözü. Onun bu vizyonu beni kendisiyle birlikte hareket etmeye yöneltti” dedi.
 
Gümülcine’nin tanınmış avukatlarından olan İmamoğlu, 2014 yerel seçimlerinde Gümülcine Belediye Başkanı Yorgos Petridis’in “Vatandaşlar Toplumu” listesinden belediye meclis üyesi seçilmiş olup, halen Gümülcine Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte.Ετικέτες: Yerel Seçimler, Doğu Makedonya - Trakya, Batı Trakya, Cihan İmamoğlu, Hristodulos Topsidis