Tiken 1 yaşında!

Tiken 1 yaşında!

  • Tiken 1 yaşında!

Batı Trakya’nın icazetsiz haber portalı Tiken 1 yaşında.
 
21 Ocak 2018 günü yayın hayatına başlayan portalımız, geçen 1 yıl içerisinde, eksikliklere ve sorunlara rağmen, sizlere dürüst, tarafsız, ilkeli haber vermeye; yazarlarının cesur makaleleriyle toplum içerisindeki “tabu”ları yıkmaya ve ezberleri bozmaya çalıştı.
 
Bu çabamız, bundan sonra da hız artırarak sürecektir.
 
Sizlerin sevgi ve desteğinin ötesinde, 1 yılın bilançosu olarak Tiken’e 2 de dava açıldı:
 
- İlk önce Rodop KİNAL Milletvekili İlhan Ahmet, yazarımız Mustafa Çolakali’yi mahkûm ettirmeye uğraştığı “Hacı dediğin elin kadınının baldırını avuçlar mı?” makaleyi, dava öncesi, kendisiyle dayanışma adına yurtiçi ve yurtdışından 200 aydının imzaladığı metinle birlikte iktibas ettiğimiz için bizi dava etmeye koştu... ve portalımızın kurucusu Mustafa Çolakali ve yasal sorumlusu İbram Onsunoğlu’nu dava etti...
 
- Hemen ardından, “millî dikme”mizin oğlu Levent Sadık Ahmet, İbram Onsunoğlu’nun azınlık yakın tarihine ışık tuttuğu ve ezberleri bozduğu “İlk Kara Liste’nin Derin Nedenleri” başlıklı yazı dizisinden dolayı İbram Onsunoğlu’nu dava etti... yetmedi; bir de 60 bin euro’luk tazminat davası açtı!
 
Sizin anlayacağınız, yeni yaşımızda, bir yandan sizlere doğru, ilkeli, icazetsiz habercilik hizmeti sunmaya çalışırken, diğer yandan mahkeme salonlarında ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü, azınlıkiçi demokrasi, özgür ve dik duran bir azınlık istememizin hesabını vereceğiz!
 
Ama tüm bu baskılar, saldırılar, sindirme girişimleri bizi yıldıramayacak!
 
Azınlığa dayatılan “korku imparatorluğu” ve faşizmin karanlığı altında, inadına kibrit çakmaya; gerçeklerin ortaya çıkması ve azınlık insanının doğru haber alabilmesi için var gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz!
 
Bizi takip etmeye devam edin!


Ετικέτες: Tiken, Basın, İfade Özgürlüğü, Batı Trakya