Topsidis: Doğu Makedonya – Trakya için birlik ve kalkınma istiyoruz

Topsidis: Doğu Makedonya – Trakya için birlik ve kalkınma istiyoruz

  • Topsidis: Doğu Makedonya – Trakya için birlik ve kalkınma istiyoruz

“Bölgesel Birleşim” listesi adaylarının tanıtımı 10 Şubat’ta Kavala’da
 
Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkan Adayı Hristodulos Topsidis, 16 Ocak Çarşamba günü Gümülcineli gazetecilerle bir araya geldi.
 
Gazetecilerle tanışma amaçlı bu toplantıda, Eyalet Başkan Adayı, listesinin isminin “Bölgesel Birleşim” olmasına vurgu yaparak, “Bizler, daha önceki yıllarda var olan, ayrı ayrı her ildeki haksızlıkları ortadan kaldırmaya ve birliği, beraberliği, eşitliği sağlamaya geliyoruz” dedi.
 
Listesinde yer alacak adayların hepsinin değilse bile yüzde 80’inin isimlerini, 10 Şubat’ta Kavala’da gerçekleştireceği büyük mitingde açıklayacağını belirten Topsidis, her ilde çeşitli meslek gruplarını ve kesimleri kapsayacak, herkesin temsil edileceği bir liste oluşturmaya özen gösterdiklerini, oy getirip de sorun çıkaracak kişileri listesine almaktan kaçındığını söyledi.
 
Topsidis, ayrıca, Çevre, Ekoloji, Tarım, Ekonomi gibi alanlarda uzmanlardan oluşan özel ekiplerin çalışma yaptığını ve Mart başına kadar tamamlanmış programlarının hazır olacağını bildirdi.Ετικέτες: Batı Trakya, Gümülcine, Hristodulos Topsidis, Doğu Makedonya - Trakya Eyaleti, Yerel Seçimler