Memleketin aydınları “Kuşum Aydın”

Memleketin aydınları “Kuşum Aydın”

  • Memleketin aydınları “Kuşum Aydın”

» 2019 sarışınların senesi olacağa benziyor. DEB Partisi’nde Çiğdem hanım, PASOK partisinde Sibel hanım...
 
Sloganımız: “Ak saçlılar dönemi bitti, sarı saçlılar dönemi başlıyor”...
 
 
» Gerçi Kenan Doğulu zamanında “Yeni aşk caydırır, çoğu zaman aldatır, gelen gideni aratır” diyordu... Nitekim haklı çıktı!
 
Kimle konuşsam “Hacıosman iyidi beya”ya bağlıyor konuyu.
 
“Aman hacı agaciym” diyorum, “çok özlediysen git BAKEŞ’te (h)acı bi kahvesini iç. Biz başımızdakilerden kurtulmaya çalışırken Ahmet abiyi yeniden başımıza musallat etme!”
 
 
» Tabii yeni nesil de zehir gibi, oyunun nasıl oynandığını öğrenince eskileri gözümüzde masumlaştırıyorlar...
 
Mesela Yunanistan’ın “Amca”sıyla Türkiye’nin “Dayı”sı arasından sıyrılıp topu koltukla buluşturmaya çalışan veledin çabalarını bir yandan hayranlıkla, bir yandan kaygıyla izliyor bölge halkı.
 
 
» Bizim Yahya aga seçimleri çok sever, adaylar için, “Ha işte masanın üzerine çıktılar, dans başladı. En güzel kıvıran kazanacak” derdi.
 
Bakıyorum da, internette vidyo çekerek azınlıkçılık yapan mı istersin, şiir okuyarak “perdelerinin altında aslında bir kedi yattığını” göstermeye çalışan mı, öğlen Cuma namazından akşam rakı masasından fotoğraf paylaşan mı, Türkiye süperligi analizleri yapan mı, yeni DEB Partisi Genel Başkanını tebrik etmeye koşan mı... ne istersen var!
 
 
» Abdülhalim Dede bi aralar Hüseyin Zeybek’in “gaz forosu” (!) ile ilgili demeciyle epey dalga geçmişti. (Sonra geçtiği o dalgaları ilk etapta 8 ay hapis cezası alarak “ödedi”).
 
Derken aradan 7 yıl geçti, öğreniyorum ki, milletvekili Türkçesini geliştirmekle kalmamış, bir başka Dede’ye, Evren Dede’ye Türkçe dersi vermeye de girişmiş ve sosyal medya “ateş almış”.
 
Hüseyin Zeybek: Son Dede Bükücü!
 
 
» İlhan Ahmet, Bakan Gavroğlu’nu “Medrese-i Hayriyelilerin taleplerine yanıt vermeye” çağırmış. Aferin. Kesinlikle destekliyoruz.
 
Ama o arada kendisi de Tiken’in kendisine sorduğu sorulara iki satırlık bi yanıt verirse kamuoyu da çok memnun olacak. Öptüm. Bye.
 
 

B.


Ετικέτες: Batı Trakya, Azınlık, DEB Partisi, Sibel Mustafaoğlu, İlhan Ahmet, Hüseyin Zeybek