Cuma namazı kılmayan kayyım olamaz!

Cuma namazı kılmayan kayyım olamaz!

  • Cuma namazı kılmayan kayyım olamaz!

» Hep merak etmişimdir: Kurumlarımıza “kayyım” atayan “Yüce Güç”, atamayı yapmadan önce atadığı kişinin “cemaziyelevvel”ine bakıyor mu?
 
Örneğin atanan kişi geçmişte dolandırıcılık mı yapmış, kaçakçılık mı yapmış, devletten “Çingene kredisi” mi almış, biriktirdiği iki-üç kuruşla (kaçak olarak) evinin çatısını onarmaya çalışan köylüsünü Asfalya’ya mı ispiyonlamış?..
 
Bunların bir önemi var mı, yoksa “kayyım” olarak atanacak kişinin kensine itaat edip, Cuma namazlarını kaçırmaması atama için yeterli mi?
 
 
» Cuma namazı demişken... Türkiyeli ilahiyatçı Cemil Kılıç,“Namaz artık siyasi iktidara itaatin bir ifadesi olarak kılınıyor. Nitekim camilerde de siyasi iktidarın politikalarını yansıtan vaazlara artık daha sık tanık oluyoruz” demiş.
 
Gecikmiş ama doğru bir tespit. Bizim burada aptezsiz namaz kılma modasını yıllar önce bir siyasetçi dostumuz getirmişti de, son dönemde gusül aptezinin ne olduğunu dahi bilmeyen cenabetler bile Cuma namazlarına başladı.
 
Cuma namazı kaçırmayan siyasetçilerimizin ise bildiği sadece 4 dua var: “3 Kulhüvalla 1 Elham!”
 
 
» DEB Partisi yeni Genel Başkanı, “Onursal Başkan” Işık teyzemizi de yanına alıp partinin “kurucusu” Sadık Ahmet’in mezarına çelenk bırakarak görevine başlamış.
 
Parti Başkanı olarak ilk pozunun mezarlıkta ve başörtülü olması, doğru yolda olduğunun kanıtıdır.
 
İkinci hamle olarak, DEB Partisi Genel Merkezi’nde, lahmacun-ayran eşliğinde, tüm azınlık mensuplarına açık, “Reis” filmi gösterimi düzenlmesini salık veririz.
 
 
» Facebook’ta fazla aktif olmadığım için, Enver Kalaycı tavuğunun yumurtladıklarını Tiken’deki makaleden öğrendim...
 
Bu gibi durumlarda bizim Yahya aga, “Söyleyene değil, söyletene bak!” derdi.
 
Herkes Kalaycı tavuğuyla uğraşıyor ama, önemli olan o tavuğun arkasındaki horoz. O kart horozu bulup öttürmek lazım...
 
 
» Bu arada bu Kalaycı tavuğu kafayı Sıcakemin’in avukatının faşist olmasına takmış. Tamam, bence de hoş değil de, “kankası” İlhan Ahmet’in avukatı Fidel Castro mu?
 
Kalaycı tavuğu, avukat milletvekilinin avukatı Stergios Yalaoğlu’nun kim olduğunu, siyasi görüşlerini, azınlık hakkındaki fikirlerini biliyor mu?


 
» “Kayyım”larla başladık, “kayyım”larla bitirelim: Ey “Yüce Güç”, her yağmur yağdığında sular altında kalan bu şehr-i Gümülcine’nin Belediye yönetimine de bi kayyım atayıver bi zahmet!
 
 
B.


Ετικέτες: Batı Trakya, Yunanistan, DEB Partisi, Siyaset, Dincilik