Şüpheli toz paniği: Üniversitelere mektupla “İslami propaganda” içerikli broşürler ve tozlar gönderildi

Şüpheli toz paniği: Üniversitelere mektupla “İslami propaganda” içerikli broşürler ve tozlar gönderildi

  • Şüpheli toz paniği: Üniversitelere mektupla “İslami propaganda” içerikli broşürler ve tozlar gönderildi

Bazı yüksek eğitim kurumlarına gönderilen mektuplardan çıkan şüpheli toz paniğe sebep oldu.
 
Ege (Egeo) Üniversitesi’nin Midilli adasındaki kampüsüne, Rektör Hrisi Viçilaki adına Hindistan’dan gönderilen mektuptan toz çıktı.
 
Mektupla temas eden 1’i polis 7 kişi sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Midilli Hastanesinde kontrol altına alınırken, üniversite binasına girişler yasaklandı ve tüm akademik ile idari hizmetler durduruldu.
 
Araştırmalar sonucunda ülkenin çeşitli yerlerindeki 11 yüksek eğitim kurumuna da aynı şekilde mektup gönderildiği tespit edildi.
 
Noel kutlamaları öncesinde gönderildiği belirlenen mektuplarda “İslami propaganda” içerikli broşürler bulunduğu kaydedildi. Mektuplar Atina’dan gönderilen özel ekipler tarafından incelenmeye alındı.
 
Öte yandan, mektuplardan çıkan toz üzerinde Yunanistan Devlet Genel Laboratuvarı’nda yapılan incelemenin tamamlandığı ve maddenin zararsız içerikli çıktığı bildirildi.
 
Yunanistan Sivil Koruma Genel Sekreterliği, önlem olarak hastanelere sevk edilen Midilli’de 7, Kerkira’da (Korfu) 4 ve Volos’taki 5 kişinin taburcu edildiğini açıkladı.


Ετικέτες: Yunanistan, Üniversiteler, Provokasyon