Yerel gazeteden ilginç iddia: Genel Başkan değişikliği maddi sebeplerden...

Yerel gazeteden ilginç iddia: Genel Başkan değişikliği maddi sebeplerden...

  • Yerel gazeteden ilginç iddia: Genel Başkan değişikliği maddi sebeplerden...

“Parti çalışanlarının maaşları aylardır ödenmiyor!”
 
Gümülcine (Komotini) merkezli “Foni tis Rodopis” gazetesi, son sayısında manşetine Dostluk-Eşitlik-Barış (DEB) Partisi’ndeki Genel Başkan değişikliğini taşıdı.
 
Haberde, yeni Genel Başkan Çiğdem Asafoğlu’nun bir önceki Genel Başkan Mustafa Aliçavuş’a kıyasla üniversite mezunu olduğu ve son derece iyi Yunanca konuştuğuna vurgu yapan gazete, Asafoğlu’nun “Batı yaşam tarzı”nı benimsediğini yazdı.
 
 
“DEB Partisi ekonomik sıkıntılar içinde”
 
Haberde, DEB partisinde maddi sıkıntılar yaşandığı, parti çalışanlarının aylarca ödenmediği, çalışanların maaşlarında kesintilere gidildiği ve 200-300 euro’luk ödemelerin bile taksite bağlandığı belirtiliyor.
 
Bunun sebebi olarak ise, Türkiye hükümetinin, geçtiğimiz yıldan beri DEB partisine ve diğer azınlık derneklerine yaptığı maddi yardımlarda kesintilere gitmesi; yardımların da öncelikli olarak sadece “Türk bilinci” olan kesimlere değil, aynı zamanda “İslam bilinci” de olan kesimlere yöneltilmesi olarak sunuluyor.
 
Gazete, partinin bu sıkıntıları aşması için tanınmış bir işadamının Türk hükümeti ve derin devletiyle temaslar kurduğunu, ancak bu temasların sonuç vermediğini iddia ediyor.
 
 
“A kadro görevi reddetti”
 
Haberde, ayrıca, Aliçavuş’un istifasından sonra boşalan Genel Başkanlık makamına getirilmesi için partinin “A kadro”sundan Ahmet Kara ve Ozan Ahmetoğlu gibi isimlere teklifler yapıldığı, ancak bu isimlerin bu teklife yüz çevirdiği belirtiliyor.
 
 
“Başkonsolosun eşiyle tartışmasıyla tanınmıştı!”
 
Son olarak, yeni Genel Başkan Çiğdem Asafoğlu’nun azınlık içerisinde pek tanınmadığı, ilk defa olarak eşi Özcan Mehmet’le düğününde, “gelin masası”na oturtmadığı için, dönemin başkonsolosu Mustafa Sarnıç’ın eşiyle yaşadığı tartışmayla gündeme geldiği iddia bildiriliyor.
 
Asafoğlu’nun Avrupa Hür İttifaki (EFA) temsilcisi Yorgos Papadakis ve Yunanistan Müslümanları Birliği Başkanı Naim El Gadur’un eşi Anna Stamou ile yakın ilişkileri olduğu ve bu isimleri önümüzdeki AP seçimlerinde DEB Partisi listesine dahil etmek için girişimlerde bulunduğu da, gazetenin iddiaları arasında.


Ετικέτες: Batı Trakya, DEB Partisi, Çiğdem Asafoğlu, Yerel Basın, Türkiye