Kayyım atanacak kurum kalmadı. Mutsuz eşlere kayyım atama dönemine geçebiliriz!

Kayyım atanacak kurum kalmadı. Mutsuz eşlere kayyım atama dönemine geçebiliriz!

  • Kayyım atanacak kurum kalmadı. Mutsuz eşlere kayyım atama dönemine geçebiliriz!

DEB Partisi Genel Kurul notları
 
» Bedduayla başlıyorum. Elindeki tek varlığı Genel Başkanlık olan ve onun havasını atarken zevkten dört köşe olan (normal şartlarda oval) Mustafa’nın Genel Başkanlığına göz diken zalım, Allah seni mezarında yatırmasın!
 
Şimdi benim canım, ciğerim Mustafa ne yapacak? İşadamlığına dönüp çay mı satsın? Hepsini geçtim, memlekette Çay Ocağı İşletenler Kooperatifi de yok, gidip danışmanlık hizmeti versin! Memleketteki bütün parlak beyinleri harcadığınız gibi, Mustafa’ya da yazık ettiniz! Yazıklar olsun!
 
Tütüncüler Kooperatifine Levent Sadık Ahmet gibi “menajer” atanarak 500 evro’luk yardıma bağlanmaya yetecek kadar güçlü forsu da yok Mustafa’nın. Sadık’ın partisine emaneten başkanlık etmiş olmak yetmez, kan bağı da gerek. Sahi, tütün ile kiraz arasındaki ilişkiyi izah edebilecek biri var mı, meraktan çatlayacağım.
 
» Yeni Genel Başkan, 302 delegenin oyuyla seçilmiş. Kafamda deli sorular: 45 bin oy “alan” bir partinin sadece 302 aktif üyesi mi var? Geri kalan üyeler beyaz/geçersiz oy mu kullandı, n’oldu?
 
» Işık Sadık Ahmet, “Azınlıklarda yaşayan insanların siyasi mesajları, kurmuş oldukları partiler üzerinden verilir. Bu mesajlar ve kararlar siyasi parti aracılığıyla alınır” demiş.
 
Hayret! Biz o mesajlar önceden Batı Trakya’dan epey uzakta, Batı Trakya insanını ipine takmadan alınıyor ve buradaki “kayyımlar” tarafından veriliyor sanıyorduk; yanılıyormuşuz –Reisimiz affetsin!
 
Devam etmiş: “Yunanlıların nasıl ki siyasi partileri varsa, bizim de Batı Trakya Türk insanlarının tek çatı altında toplanmaları ve bir siyasi parti altında toplanmaları o kadar doğaldır”.
 
Işık teyzemizi üzmek istemeyiz ama Yunanlılar tek bir parti altında hiçbir zaman toplanmadı, çünkü burada “sakat” da olsa bir demokrasi kültürü var. O “tek siyasi çatı” altında toplanma “ülkü”sü Ortadoğu zihniyeti ve bizde “maya tutmaz”.
 
Eklemiş: “Biz buraya işçi olarak gelmedik. Batı Trakya Türkleri burada ve haklarını talep etmeleri en doğal haklarıdır. Güçlü olmamız gerekir. Atatürk’ün de dediği gibi, ‘Kuvvet ve kudretten mahrum olanlara itibar edilmez.’ Bu yüzden güçlü, birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekir”.
 
İşçilik, çiftçilik, amelelik gibi mesleklerle uğraşan “alt kalite” insanlar ve en başta da “iğrenç” mülteciler; padişah torunu, saraylarda yetişme Işık teyzemizden uzak durun, alerjisi var! Sizin kuvvetiniz vida sıkmaya, yük taşımaya yeter ancak! Ona da Işık teyzemiz zaten itibar etmez!
 
» Yeni Gelen Başkanımız “DEB Partisi bir dava partisidir. Azınlığımızın uğradığı haksızlıkları haykırmak, kamuoyu oluşturarak bunu dünyaya duyurmak ve azınlık insanını haksızlıklara karşı örgütlemek ve inslanlarımızın haksızlıklara karşı koyma refleksini diri tutmak gibi bir misyonu vardır” demiş.
 
Bir felsefeci olarak sıkı giriş! Hadi o zaman, azınlık mensuplarının uğradığı en büyük haksızlıkların başında gelen, “terörist” iftirasıyla Türkiye’ye giriş yasağı, Türkiye’de okullardan atılma, sınırdışı edilme gibi konularda kamuoyu oluşturarak onların sesini dünyaya duyursun da biz de alkışlayalım. “Aaa olur mu öyle şey ayol” diyorsa, hemen istifa etsin, gelsin Freud, Descartes, Aristoteles, Kant falan tartışalım.
 
» Bitirirken: Galip Galip, Sami Kor-Aman ve Koray Hasan’dan sonra Mustafa’nın koltuğuna da “kayyım” atandığına göre, geriye bir şey kalmadı. Bir sonraki adım, muhtemelen eşini memnun edemeyenlerin yerine kayyım atamak. O yüzden dişleri biraz sıkalım arkadaşlar!
 
 
B.


Ετικέτες: Batı Trakya, Yunanistan, DEB Partisi, Mustafa Aliçavuş, Işık Sadık Ahmet, Levent Sadık Ahmet, Çiğdem Asafoğlu