Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a tehdit: Şımarık çocuğunuza sahip çıkın, elimizden kaza çıkmasın

Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a tehdit: Şımarık çocuğunuza sahip çıkın, elimizden kaza çıkmasın

  • Çavuşoğlu’ndan Yunanistan’a tehdit: Şımarık çocuğunuza sahip çıkın, elimizden kaza çıkmasın

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Savunma Bakanı Panos Kammenos’la ilgili olarak Yunanistan’ı tehdit etti. Çavuşoğlu, “Şımarık çocuğunuza sahip çıkın da bizim de güvenlik güçlerimizin elinden bir kaza çıkmasın” ifadelerini kullandı.
 
Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı’nda düzenlenen konferansta konuştu. Çavuşoğlu, dış politikada sürekli bir dostluğun ve düşmanlığın olmadığını, Türkiye’nin tüm ilişkilerinde bir denge politikası yürütmesi gerektiğini söyledi.
 
 
“Ege’de oldu bittilere izin vermeyiz”
 
Yunanistan’ı, Ege ve Doğu Akdeniz konusunda “uyaran” Bakan Çavuşoğlu, Atina yönetiminin bölgede gerginliği artıracak adımlardan kaçınması gerektiğini belirtti. Çavuşoğlu konuşmasının devamında şunları söyledi:
 
“Ege etrafında ve Doğu Akdeniz’de çıkarlarımızı da hep birlikte savunmaya devam etmemiz lazım. Bugün Ege’de oldu bittilere izin vermiyoruz. Hem Meclisimizin kararını hatırlatıyoruz hem de sahil güvenliğimiz ve ilgili birimlerimiz dahil deniz kuvvetlerimiz dahil bazı olumsuz adımlar atıldığı zaman da gerekeni yapıyoruz. Yunanistan’a da bir uyarı yapıyoruz. Sizin bir şımarık çocuğunuz var; Milli Savunma Bakanı’na öyle söylüyorlar ‘Bizim şımarık çocuğumuz’ diyorlar. Şımarık çocuğunuza sahip çıkın da bizim de güvenlik güçlerimizin elinden bir kaza çıkmasın. Bunu hatırlatıyoruz. Bu esasen son derece dostane bir uyarıdır. Durup dururken böyle gerginliği artırıcı söylemler içinde bulunmanızın veya bir kayacağı ya da bir adacığa çıkmaya çalışmanızın bir faydası yok size bir şey getirmez.”


Ετικέτες: Türkiye, Yunanistan, Ege, Mevlüt Çavuşoğlu, Panos Kammenos