Ünlü oyuncu siyasete mi giriyor?

Ünlü oyuncu siyasete mi giriyor?

  • Ünlü oyuncu siyasete mi giriyor?

“Hükümetlerle de, askerlerle de çalışabiliyorum; yani pek çok şey yapabileceğim ilginç bir konumdayım”
 
Hollywood yıldızı Angelina Jolie, gelecekte siyasete girebileceğini ima etti. İngiltere’de bir radyo programının konuk editörü olan Jolie, 20 yıl önce sorulsaydı bu fikre sıcak bakmayacağını ama bugün kendisine nerede ihtiyaç varsa orada olacağını söyledi.
 
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi görevini de yürüten Jolie; mültecilerin sorunları, cinsel şiddet ve doğanın korunması gibi konularda aktif kampanya yürütüyor.
 
BBC’de yer alan habere göre, programda ABD politikası, sosyal medya, cinsel şiddet ve dünyadaki mülteci krizi hakkında konuşan Jolie, bir gün ABD başkanlık seçiminde aday olup olmayacağı sorulduğunda, “20 yıl önce sormuş olsaydınız, gülerdim... Bana nerede ihtiyaç varsa oraya giderim derim hep, ama siyasete uygun muyum bilmiyorum...” dedi ve ekledi: “Hükümetlerle de, askerlerle de çalışabiliyorum; yani pek çok şey yapabileceğim ilginç bir konumdayım.”
 
Ancak Jolie “şimdilik” bu konuda sessiz kalacağını söyledi.
 
Programın sunucusu, 30-40 Demokrat Parti üyesinin kendisini başkan adayı olarak desteklemesi ihtimalini dile getirdiğinde Jolie itiraz etmeyip “Teşekkür ederim” diye cevap verdi.


Ετικέτες: Siyaset, ABD, Dünya, Birleşmiş Milletler, Angelina Jolie, ABD