Panayotis Sporikis: Yassıköy Belediyesi’nde hatalı algıyı kıralım, Hristiyan ve Müslümanların sorunları ortak

Panayotis Sporikis: Yassıköy Belediyesi’nde hatalı algıyı kıralım, Hristiyan ve Müslümanların sorunları ortak

  • Panayotis Sporikis: Yassıköy Belediyesi’nde hatalı algıyı kıralım, Hristiyan ve Müslümanların sorunları ortak

Yunanistan Komünist Partisi (KKE) destekli Yassıköy (İasmos) Belediye Başkan Adayı Panayotis Sporikis, yerel bir radyoya verdiği demecinde Yassıköy Belediyesi’nde son yıllarda görülen kutuplaşmaya tepki koydu.
 
“Son yıllarda üretilmiş olan yanlış bir algıyı, Hristiyan-Müslüman kutuplaşmasını kıralım” diyen Sporikis, “İnsanları inançlarına, kökenlerine ve renklerine göre ayırmak çok büyük yanlış. Hristiyanlar yoksul, çünkü onları para babaları soyuyor; Müslümanlar da yoksul, çünkü onları da aynı para babaları soyuyor. Sorunlar devasa. Bütün bu ayrıştırmaları bizi ortak mücadeleden ayırmak için kullanıyorlar. Biz bunu kırmak istiyoruz, insanlarla konuşarak da kıracağız” dedi.  
 
Vatandaşın kaygısızlığı karşısında da üzüntüsünü dile getiren Sporikis, “Bizi yıllardır sorunlarımızın çözümünü başkalarına havale etmek için eğittiler. Eğer kanepenizde oturmak istiyorsanız, bize lazım değilsiniz, biz aktif vatandaşlar istiyoruz” dedi, ve tüm Yassıköy Belediyesi sakinlerini “Önce bizim ihtiyaçlarımız” sloganıyla kurulan Halk İttifakı (Laiki Sispirosi) listesine katılmaya ve bu listeyi desteklemeye davet etti.


Ετικέτες: Batı Trakya, Rodop, Yassıköy, Yassıköy Belediyesi, Yerel Seçimler, Panayotis Sporikis, KKE