Memleket akıl hastanesi; “Deliren çıksın, kasıyo!”

Memleket akıl hastanesi; “Deliren çıksın, kasıyo!”

  • Memleket akıl hastanesi; “Deliren çıksın, kasıyo!”

GTGB 90. Yıl Balosu Notları
 
» 47 yaşındaki “Gençler” Birliği Başkanımız, konuşmasında, “Kendi kahramanlarını, ilim ve bilim adamlarını iyi tanıyan bir gençlik” hedeflediklerini söyledi.
 
GTGB Başkanımızın “kahraman”dan kastı muhtemelen Sadık Ahmet’tir de, ilim ve bilim adamı derken kimi kastettiğini çözemedik. Memlekette deve sidiğinin “şifalı” olduğunu söyleyen “bilim adamı” çıktı da haberimiz mi olmadı!
 
Ve devam etti; “Birliğimiz her gün daha fazla insan tarafından sahipleniliyor”.
 
Burada da kastı, sanırım Halit Eren, “Ömer Baba” ve onların emrindeki Türkiye’de yaşayan Batı Trakyalılar. Yoksa azınlık o Birliği sahiplense, Başkanı da adına yakışır şekilde genç biri olurdu, andropoza girmeye hazırlanan bir ileri-ortayaşlı değil!
 
» Parmak Müftüsü İbrahim Şerif de aynı törende GTGB’nin “Batı Trakya kültürünün kalbinin attığı, yaşandığı yer” olduğunu söyledi.
 
Haklı. Oturup çay-kahve içilerek tavla oynanan, dedikodu yapılıp komplo teorileri konuşulan bir mekan, bizim “kültürümüzün” Kabe’sidir.
 
» “Solcu” vekilimiz Mustafa Mustafa ise, GTGB’nin “Cumhuriyetle birlikte Türkiye’den gelen esintinin bize ulaşmasında ve çağdaş bir toplum olmamızda çok önemli rol oynadığını” söyledi.
 
Tabii bir de “korkusundan” (malum, Halit Eren’in oğlunun önünde konuşuyor sonuçta) söyleyemediği var, onu da ben söyleyeyim: Şimdi de AKP’nin Reisi ve uzantılarıyla birlikte başlayan yozlaşmanın ve gericiliğin toplumumuzu boyunduruk altına almasında başrolü oynayan kurumların başında gelmektedir!
 
 
B.


Ετικέτες: Batı Trakya, Yunanistan, Gümülcine, GTGB, Gümülcine Türk Gençler Birliği, İbrahim Şerif, Necat Ahmet, Mustafa Mustafa, Halit Eren, Sadık Ahmet