Genelkurmay Başkanı Apostolakis: “Türkleri yerle bir ederiz”

Genelkurmay Başkanı Apostolakis: “Türkleri yerle bir ederiz”

  • Genelkurmay Başkanı Apostolakis: “Türkleri yerle bir ederiz”

Yunanistan Genel Kurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Noel yortuları nedeniyle Savunma Bakanlığı basın mensupları için düzenlenen basın toplantısında “Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir” dedi.
 
BBC Türkçe’den Stelyo Berberakis’in haberine göre Genel Kurmay Başkanı Evangelos Apostolakis, Noel yortuları nedeniyle Savunma Bakanlığı basın mensupları için düzenlenen basın toplantısında “Türkler kayalıklarımıza çıkarsa yerle bir ederiz. Hükümetimiz de aynı görüştedir” dedi.
 
Apostolakis, “Türkiye’nin Doğu Akdeniz bölgesinde uyguladığı baskılarla karşı karşıya olan Yunanistan’ın Kıbrıs, İsrail ve Mısır ile kurduğu ittifak sayesinde bölgedeki dengelerin sağlandığından” söz etti.
 
 
Kammenos da mesaj gönderdi
 
Noel öncesinde Yunan adalarındaki askeri birlikleri ziyaret eden Savunma Bakanı Panos Kammenos da, Kastellorizo (Meis) Adası’ndan Türkiye’ye mesaj gönderdi.
 
Kammenos “Yunan Silahlı Kuvvetleri’nin görevi, Yunan egemenlik sahalarını ve toprak bütünlüğünü korumaktır. Barış ve huzur isteyen bir ülkeyiz. Ancak toprak bütünlüğümüze ve egemenlik haklarımıza saygısızlık edenleri ezeceğiz” şeklinde konuştu.


Ετικέτες: Türkiye, Yunanistan, Ege, Meis Adası, Panos Kammenos