“Estia” hedef göstermeye devam ediyor: İbrahim Şerif’i sınırdışı edin!

“Estia” hedef göstermeye devam ediyor: İbrahim Şerif’i sınırdışı edin!

  • “Estia” hedef göstermeye devam ediyor: İbrahim Şerif’i sınırdışı edin!

Vatandaşlıktan çıkarılıp sınırdışı edilmesini istedi
 
Özellikle son günlerde ırkçı ve azınlık karşıtı yayınlarıyla dikkat çeken “Estia” gazetesi, manşetinden yayımladığı makalede, İbrahim Şerif’in vatandaşlıktan çıkarılıp sınırdışı edilmesini istedi.
 
Tiken’in haberine göre “Sınırdışı edin!” manşetiyle çıkan gazete, İbrahim Şerif’in twitter hesabından yaptığı “Koronavirüs konusunda Diyanet İşleri Başkanlığının aldığı kararlar, Batı Trakyada bizim içinde geçerlidir.Dünyanın alarmda olduğu bu günlerde herkes hassas davranmalıdır” (not: imlâ hatalarına dokunmadık, Tiken) paylaşımı sebebiyle, Şerif’in Batı Trakya’yı Türk toprağı saydığını ve sınırdışı edilmesini istiyor.
 
Haberde, “Artık sınırları aştı. Yunanistan’ın bir kısmının, bir kısım Yunan nüfusunun üçüncü bir ülkeye uyduğunu ve tabi olduğunu duyuruyor. Ve bu çok yönden günah. Mesele basit. Yunanistan daha ne kadar müsamaha gösterecek? Niçin hâlâ onu, üstelik dinî açıdan değil de başka bir yabancı ülkenin çıkarları adına, kendi tarafına çekmeye çalıştığı insanlara karşı teşhir ederek ‘tıraş etmiyor’*” ifadelerine yer veren gazete, ekliyor:
 
“Madem o yabancı ülkeye ait olduğuna inanıyor, niçin onun işini kolaylaştırmayalım? Hemen vatandaşlığını alıp, sınırdışı edelim. Böylece Müslüman Yunanlıları rahatsız etmeyi bırakır”.
 
 
Önder Mümin’i de hedef göstermişti
 
Hatırlanacağı üzere, bundan kısa bir süre önce, “Estia” gazetesi, Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı Önder Mümin’i de, Bursa’da Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’nin etkinliğinde yaptığı konuşma nedeniyle hedef göstermiş, konu Yunan kamuoyunu günlerce meşgul etmişti.


 

* “Tıraş etme”, Hristiyanlıkta din adamlarını küçük düşürücü bir şekilde din adamlığından uzaklaştırma yöntemidir.


Ετικέτες: Azınlık, Batı Trakya, Yunanistan, İbrahim Şerif, Estia Gazetesi, Önder Mümin