DEYAK: “Klozetlere ıslak mendil ve ped atmayın”

DEYAK: “Klozetlere ıslak mendil ve ped atmayın”

  • DEYAK: “Klozetlere ıslak mendil ve ped atmayın”

“Bu ürünler dayanıklı ürünler olup suyun içinde dağılmamakta ve içerdikleri yağ ile birlikte kanalizasyon ağında tıkanmalara neden olmaktalar”
 
Gümülcine (Komotini) Belediyesi’nin Su ve Kanalizasyon İdaresi (DEYAK), yayınladığı bildiriyle, vatandaşlardan ıslak mendil ve pedleri tuvalet klozetlerini atmamaları yönünde öneride bulundu.
 
Tiken’in aktardığına göre, “DEYAK tarafından hemşehrilerimize ıslak mendil, antiseptik ıslak mendil ve ped gibi ürünleri tuvalet klozetlerine atmamaları önerilir. Bu ürünler dayanıklı ürünler olup suyun içinde dağılmamakta ve içerdikleri yağ ile birlikte bina önlerindeki kanalizasyon ağında tıkanmalara neden olmaktalar” denilen açıklama, şöyle devam ediyor:
 
“Mutfak kâğıdı rulosu, bebek bezleri, pamuklu çubuklar, yine aynı şekilde bir kez kullanımlık maskeler ve eldivenler gibi son günlerde COVID-19’dan bireysel korunma için kullanılan ürünlerin de, çöp bidonlarına atılması gerektiğini hatırlatırız. Özellikle bu dönemde bireysel hijyene ve şehrimizin ağlarına dikkat ediyoruz”.


Ετικέτες: Batı Trakya, Rodop, Gümülcine, Gümülcine Belediyesi, Koronavirüs, Su Ve Kanalizasyon İdaresi