TİKEN’e yapılan siber saldırıyla ilgili açıklama: BOYUN EĞMEYECEĞİZ!

TİKEN’e yapılan siber saldırıyla ilgili açıklama: BOYUN EĞMEYECEĞİZ!

  • TİKEN’e yapılan siber saldırıyla ilgili açıklama: BOYUN EĞMEYECEĞİZ!

TİKEN, yayın hayatına başladığı ilk günden beri bir hedefin peşinde koştu: Özgür, susmayan, direnen, başınabuyruk, kimseden emir ve icazet almayan, ezber bozan bir gazetecilik!
 
Tükçe yayınlarıyla Türk milliyetçiliği ve faşizmine, Yunanca yayınlarıyla ise Yunan milliyetçiliği ve faşizmine karşı her daim açık, net ve sert tavır aldı.
 
TİKEN’in bu tavrı Yunan (derin) devletini olduğu kadar Türk (derin) devletini; ve onların kullandığı maaşlı “çomar”larını da çileden çıkardı çoğu zaman.
 
Bizler, Azınlık insanına dayatılan “kutsal inek”leri bir bir tarihin mezbahasına götürüp, halkımıza söylenen yalanları tek tek günyüzüne çıkardıkça, toplum içerisinde cesaretlendirdiğimiz insanların sayısı kadar bize diş bileyenlerin sayısı da arttı, doğal olarak.
 
3’üncü yılımızı doldurmamıza 3 ay kala, an itibariyle TİKEN’e 4 “hakaret/iftira” davası açıldı, bunların 2’sinde “hakaret/iftira” suçu düşürüldü ve verilen “sövme/küfür” suçu silindi; 1’i tamamen arşive kaldırıldı ve görüşülen 1 tazminat davasında ise sonuç beklenmekte.
 
Mahkemelerle ve kovuşturmalarla uğraşmaktan gazetecilik yapmaya zamanımızın kalmadığı bu süreçte, tüm baskı ve karalama kampanyalarına rağmen susmadık, yazmaya, direnmeye, halkımıza gerçekleri göstermeye devam ettik.
 
Ve 3. yılımızın sonuna yaklaştığımız bu süreçte, okurlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için sitemizin “yüzünü” yenilemeye giriştiğimiz, bu yüzden arada-sırada yayımladığımız makaleler haricinde haberlere ara verdiğimiz (yani etkin olmadığımız) bir süreçte, profesyonel ajanların saldırılarına maruz kaldık.
 
19 Ekim Pazartesi akşamüzeri sitemizin e-posta’sı, resmî facebook sayfası, facebook grupları (Türkçe ve Yunanca), twitter ve instagram hesapları ‘hack’lendi.
 
Pek sevgili ‘hacker’larımız hesaplarımızın tamamını Türk bayrakları ve “Dombra” marşları ile donatırken; bu hesaplardan TİKEN yazarlarının başta Batı Trakya Türkleri olmak üzere tüm Türk halkına ihanet ettiklerini, Yunan İstihbaratı’ndan fonlandıklarını ve bu yüzden utandıklarını duyuran paylaşımlar sosyal medyayı kapladı.
 
Tamamıyla profesyonel bir ajan işi olan bu siber saldırı sonrasında, an itibarıyle e-posta, twitter ve instagram hesaplarımızı geri almış olup, facebook sayfa ve gruplarımızı ise geri almak için girişimlere başlamış durumdayız. Yine aynı şekilde Siber Suçlarla Mücadele Birimi’ni de konudan haberdar ettik.
 
Bizlere bu alçakça saldırıda bulunanlar, bizleri yıldıracaklarını sanıyorlarsa, yanılıyorlar. Bizler ite-köpeğe pabuç bırakacak insanlar olmadığımızı geçen tüm bu yıllar içerisinde herkese ispatladık.
 
“Fon” konusuna gelince: 3 yıllık süreç içerisinde, kendi cebimizden, kan ve ter dökerek dökerek kazandığımız paralardan yaklaşık 900 evro (server, bakım, domain, site yenileme vs) harcayarak ve 1 kuruş gelir elde etmeden ayakta tuttuk TİKEN’i.
 
Önümüzdeki aydan itibaren yeni yüzümüzle okuyucularımızla buluştuğumuzda ise aynı radikallikte, özgürlükte, başınabuyruklukta olmakla birlikte çok daha geniş kitlelere hitap eden ve ulaşan bir portal olacağız.
 
Bizi istedikleri kadar yıldırmaya, sindirmeye, pes ettirmeye çalışsınlar; istedikleri alçaklıkları yapsınlar; ellerinden geleni artlarına komasınlar. Çaktığımız kıvılcım alev aldı ve bu yangın büyümeye, genişlemeye devam edecek...
 
...tıpkı korkunun ve suskunluğun sürüsünden ayrılan Batı Trakya Türkleri’nin, TİKEN’in yaktığı bu özgürlük ateşinin etrafında örgütlenmeye devam ettiği gibi...
 
Ya herro, ya merro!
 
Not: Bu süreçte bizlere “Geçmiş olsun” mesajı atan, arayan, desteklerini bildiren tüm dostlarımıza cân-ı gönülden teşekkür ederiz. İyi ki varsınız!