BİHLİMDER’in “sevgili hoca”sını üniversitede istemiyorlar!

BİHLİMDER’in “sevgili hoca”sını üniversitede istemiyorlar!

  • BİHLİMDER’in “sevgili hoca”sını üniversitede istemiyorlar!

Öğrenciler Bedri Gencer için dilekçe verdi
 
Türkiye’de, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde çocuk yaşta evliliği savunan Profesör Bedri Gencer’in üniversiteyle ilişiğinin kesilmesi için Yıldızlı öğrenciler ilk dilekçelerini rektörlüğe teslim etti.
 
Dilekçe teslim sürecine başlayan öğrenciler, Bedri Gencer’in YTÜ’den kovulana kadar çalışmaya ve olayın takipçisi olmaya devam edeceklerini söylediler. Gencer’e karşı dilekçelerini teslim ettikten sonra rektörlüğün önünde konuşan bir öğrenci, gericiliğin kökünü Yıldız’dan kazımaya kararlı olduklarını vurguladı.
 
İlk günden 124 dilekçe teslim eden öğrenciler önümüzdeki günlerde dilekçelerini iletmeye devam edeceklerini duyururken, önümüzdeki günlerde de dilekçe toplamaya devam edeceklerini açıkladılar.
 
 
BİHLİMDER konferans için getirmişti
 
Bedri Gencer, 21 Ocak 2017 yılında Batı Trakya İmam-Hatip Mezunları Derneği’nin (BİHLİMDER) davetlisi olarak Gümülcine’ye gelmiş ve burada “Değişen Dünyada Değişmeyen Dinamikler” başlıklı bir konferans vermişti.
 
Batı Trakyalı imam-hatiplilerin saygıyla ağırladığı Gencer, geçtiğimiz günlerde depremlerin çocuk yaşta evlenmelerin yasaklanmasından kaynaklandığını iddia etmişti.


Ετικέτες: BİHLİMDER, Batı Trakya, Bedri Gencer, Pedofili, Türkiye