Belediye meclis toplantılarının canlı yayınlanmasını istedi

Belediye meclis toplantılarının canlı yayınlanmasını istedi

  • Belediye meclis toplantılarının canlı yayınlanmasını istedi

Kozlukebir (Arriana) Belediyesi’nde anamuhalefetteki “Birlik” listesi, belediye meclis toplantılarının belediyenin internet sitesi üzerinden canlı yayınlanmasını talep etti.
 
“Birlik” listesi lideri Erdem Hüseyin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu taleplerini belediye sakinlerine de duyurdu. Erdem Hüseyin’in paylaşımı şöyle:
 
“Saygıdeğer Kozlukebir Belediyesi sakinleri...
 
Seçildiğimiz ilk günden itibaren meclis toplantılarımızın canlı yayınlanmasını defalarca Belediye yönetimine dile getirmemize rağmen, yönetim hiçbir somut girişimde bulunmamıştır. Bizlerde BİRLİK LİSTESİ olarak 1112 protokol numaralı dilekçemizi bugün Belediye yönetimine ilettik. Halkımızın Belediye Meclisinde görüşülen tüm konuları takip etme ve fikir sahibi olma hakkı vardır. Bundan sonrada meclis oturumlarının Belediyemizin resmi sitesinden canlı olarak yayınlanması için elimizden gelen herşeyi yapacağız.
 
Ayrıca muhtar arkadaşlarımızın daha iyi ve daha verimli görev yapabilmeleri için kanunlarında öngördüğü gibi başta HEMETLİ muhtarımız olmak üzere (Belediyemizin en büyük muhtarlığı, tam 9 köye hizmet veriyor) tüm muhtarlarımıza büro talebimizide tekrar yazılı olarak ilettik. Önceki büro talebimizi 29-10-2019 tarihinde ve 8828 protokol numaralı cevabında sn. Başkan bu konuyu mecliste görüşeceğiz diye cevaplamıştı ama ne hikmetse tam 3 aydır meclis gündemine getirmedi.
 
Saygılarımla...”


Ετικέτες: Batı Trakya, Rodop, Kozlukebir Belediyesi, Erdem Hüseyin