Bayram Duası

Bayram Duası

  • Bayram Duası

KAKANIN ŞAKASI
 
Fethullah Gülen Hocaefendi ile Reyiz arasında şimdiki kin ve düşmanlığın yüksekliği, eski aşklarının derinliğinin bir kanıtından başka bir şey değildir. Derin aşklarda hep böyle olur. Aşkta kaçınılmaz olan kavgaların ardından ortaya çıkan kin ve düşmanlık, daha önce yaşanmış aşkın ateşiyle doğru orantılıdır ve bu ateş yüksek idiyse, eski maşukanın katline kadar götürebilir. Hani derler ya “Çok seviyordum, onun için öldürdüm.”
 
Reyiz Erdoğan ile Fethullah Hocaefendi arasındaki kavga da o noktalara varmadı mı? Az kalsın öyle olmuyor muydu? Bu arada Türk halkı da ikiye bölünmüştü, bir yarısı Fethullah Hocaefendi’nin Reyiz’i temizlemesini, öbür yarısı da Reyiz’in Fethullah’ı sallandırmasın istiyor ve manzarayı sabırsızlıkla bekliyordu.
 
Biz ikinizi de çok seviyoruz. Ve artık barışmanızı şiddetle arzu ediyoruz. Bu mübarek Ramazan Bayramında 82 milyon Türkiye’nin bütün camilerinde hep bir ağızdan ve bir yürekten “artık bitsin bu hasret” nidalarıyla ve ilahi yerine Grup Yorum’un “Çav Bella” marşı eşliğinde Allah’a sizi barıştırması için dua edeceğiz. Allah’ın mü’min kullarının duasını kabul edeceğine ve siz ikinizin de Allah’ın emrine uyacağınıza emin olmak istiyoruz.
 
20.5.2020
 

İbram Onsunoğlu


Ετικέτες: Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan, Fethullah Gülen