Bağışık sistemini güçlendiren 4 ilginç şey

Bağışık sistemini güçlendiren 4 ilginç şey

  • Bağışık sistemini güçlendiren 4 ilginç şey

Koronavirüsün hayatımıza üzücü girişi ile beraber hepimiz bağışıklığı güçlendirmede etkili alternatif yollar arar olduk. Salgın ile savaştığımız bu günlerde bağışıklığımıza dikkat etmek ve kendimizi korumak oldukça önemli. İşte bağışıklığı güçlendiren ilginç yöntemler...
 
 
1. Yulaf ezmesi
 
Kahvaltıda yulaf ezmesi tüketmek veya sevdiğiniz bir çorbanın içine biraz arpa eklemek; bağışıklık güçlendirme konusunda önemli bir rol oynuyor. Tam tahıllı besinlerin içerdiği beta glukan ve lifler akyuvar faaliyetlerini güçlendirerek; istenmeyen virüs ve hastalıklara karşı vücudu güçlendiriyor.
 
 
2. Şarkı söylemek!
 
Müzik dinlemek ve şarkı söylemek vücudun bağışıklık stresini düşüren stres hormonu kortizol seviyesinde düşüş sağlıyor. Bu yüzden müzik dinleyerek ve şarkı söyleyerek; stresten uzak durabilir ve bağışıklığınızı koruyabilirsiniz.
 
 
3. Ton balığı ve somon
 
Somon veya ton balığını sofralarınızdan kesinlikle eksik etmeyin. Bu balık türleri; enflamasyonu frenleyen Omega-3 yağ asitleri bakımından zengin olduğu için bağışıklık için faydalı karotenoidler ile dolu.
 
 
4. C vitamini
 
C vitamini, bağışıklığımızı en çok güçlendiren vitaminlerden bir tanesi. C vitaminini, takviye ya da doğal gıdalar ile vücudunuza almanız, bağışıklık sisteminizi destekleyecek.


 

(Pembenar)


Ετικέτες: Sağlık, Beslenme, Bağışıklık Sistemi, Koronavirüs