800 evro yardım için başvurular başlıyor: İşte detaylar...

800 evro yardım için başvurular başlıyor: İşte detaylar...

  • 800 evro yardım için başvurular başlıyor: İşte detaylar...

İşverenlerin elektronik beyannameleri sunma işlemleri başlıyor. Kimleri bildirmeleri gerek? İşçiler ne zaman başvuruda bulunacak? İşte detaylar...
 
Koronavirüs sebebiyle sözleşmesi askıya alınan çalışanlara verilecek 800 evro’luk ödenek için başvurular yarın (24 Mart) başlıyor.
 
Tiken’in Ethnos’tan aktardığına göre, yarından itibaren 31 Mart Salı gününe kadar işverenler, “Ergani” platformu üzerinden özel elektronik beyannameleri sunmaya başlayabilecekler. Çalışanlar ve Mart ayının ilk 20 gününde işten çıkarılmış olanlar ise, Nisan’ın ilk 10 gününde elektronik dilekçeleriyle IBAN numaralarını bildirip, 800 evro’yu alabilecekler.
 
Elektronik beyannameleri şu işverenler yapabilecek:
 
- Devlet tarafınca çalışması askıya alınmış ve geçici olarak kapalı olan işletmelerin sahipleri, ki bu işletmelerin tüm çalışanları 800’er evro destek alacak.
 
- Çalışması devlet tarafından askıya alınmamış, dolayısıyla çalışmasını sürdüren, ancak kendileri çalışanlarının bir kısmının veya tamamının sözleşmelerini geçici olarak askıya almış işletmelerin sahipleri. Ki bu durumda 800 evro’luk yardımı sadece sözleşmeleri askıya alınmış olan çalışanlar alacak. Diğerleri, işverenleri tarafından ödenecekler.


Ετικέτες: Yunanistan, Koronavirüs, Ekonomik Destek